Informacje duszpasterskie

11 grudnia 2022 r.

III Niedziela Adwentu


  • Przeżywamy Niedzielę „Gaudete” – Radości. „Pan jest blisko!” Ostatnie dni Adwentu to dobry czas, żeby zadać sobie pytanie o stan przygotowania naszych serc na spotkanie z Panem Bogiem. W wirze różnych spraw, codziennych obowiązków starajmy się nie zagubić tego, co najważniejsze – spotkania z naszym Zbawicielem.

  • Dziękujemy za posprzątanie, przygotowanie kościoła. Usłużyły wczoraj: Agnieszka Zdybel, Anna Matacz i Justyna Maliszewska, które przekazały po 50 zł. Dziękuję serdecznie radnym za pomoc w rozprowadzeniu opłatków. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji z przeznaczeniem na spłatę instalacji fotowoltaicznej, na ogrzewanie kościoła.

  • Jutro 12 grudnia dzień Matki Bożej z Guadalupe. We wtorek 13 grudnia wspomnienie św. Łucji i kolejny dzień fatimski. Po Mszy św. o godz. 8.00 Różaniec. W rocznicę wprowadzenia stanu wojennego z 1981 r. modlimy się o pokój, bezpieczeństwo i pomyślność naszej Ojczyzny, ogarniamy wdzięczną modlitwą wszystkich, którzy troszczą się o nasze bezpieczeństwo. Zechciejmy włączyć się w upamiętnienie ofiar tamtego czasu przez zapalenie w oknie symbolicznej świecy – Światła Wolności. W środę 14 grudnia wspomnienie liturgiczne św. Jana od Krzyża. W piątek 16 grudnia rozpoczynamy czas Nowenny przygotowującej bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego.

  • Przyszła niedziela 18 grudnia to IV niedziela Adwentu. Odwiedziny obłożnie chorych z posługą sakramentalną będą w piątek 23 grudnia. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

  • W następną sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Podobnie jak w poprzednich latach w wigilijny poranek o godz. 8.00 w kościele parafialnym będzie Msza św. w intencji zmarłych w ciągu minionego roku.

  • W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w świece Caritas, w ten sposób wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy i kalendarze maryjne na 2023 rok, przy drzwiach kościoła katolickie pisma: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

  • Dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w wyborach Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Skład powołanych do Rady na lata 2022-2027 przedstawia się następująco.. Ślubowanie Rady będzie 8 stycznia. Radnym, którzy dotąd służyli naszej Wspólnocie, którzy poświęcali swój czas i siły niech Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem i ludzką wdzięcznością. Tym, którzy znaleźli się w nowej Radzie, życzę jak najlepszych owoców współpracy dla dobra parafian i parafii.

  • Zmarła +Apolonia Misztal z Biskupia. Pogrzeb będzie jutro 12 grudnia o godz. 12.30. Polecajmy zmarłą miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!

  • Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.