Informacje duszpasterskie

25 grudnia 2022 r.

Uroczystość Narodzenia Pańskiego


 1. Trwamy w radości Oktawy Narodzenia Pańskiego. Święto św. Szczepana wskazuje, że przyjęcie Jezusa, opowiedzenie się po Jego stronie nieraz wymaga dużej ofiary i męstwa. W imieniu społeczności KUL-u dziękujemy za modlitwy i ofiary wspierające tę uczelnię. Zachęcam do adoracji Pana Jezusa nowonarodzonego. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

 2. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Świąt, które przeżywamy. Dziękujemy ks. Eugeniuszowi Szymańskiemu z Lublina i ks. prof. Bogusławowi Migutowi za wspólne świętowanie, posługę słowa, Dariuszowi Mataczowi za ofiarowane drzewka. Ustawieniem choinek zajęli się: Zygmunt Kotuła, Wiesław Szydłowski i Piotr Pecyna. Bóg zapłać rodzinom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za posprzątanie kościoła zarówno w czwartek, jak i wigilijny poranek, za przygotowanie świątecznych dekoracji, przystrojenie choinek, szopki. Pomagało też kilkoro z młodego pokolenia. Dziękujemy p. Basi Baran za pomoc przy dekorowaniu, Marzannie i Lesławowi Polskim za wykonanie gwiazdy na fronton kościoła, p. Eli i Wiesławowi Szydłowskim za odświeżenie i wymianę obrusów, szat liturgicznych, czuwanie nad wszystkim. Dziękuję za różne dary przekazane do kuchni.

 3. Bóg zapłać za kolejne ofiary przekazywane na wsparcie parafii, ogrzewanie kościoła: 50 euro od Stanisława Gąsławskiego, po 100 zł od Iwony i Piotra Klimków, Marii Matacz, Jana Szołtka, 200 zł od Wandy i Wacława Ładziaków.

 4. We wtorek 27 grudnia dzień św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 8.00 błogosławieństwo i kosztowanie wina.

 5. W środę 28 grudnia Święto Młodzianków – niewinnych dzieci zamordowanych w Betlejem. To dzień intensywnej modlitwy przebłagalnej za grzechy dzieciobójstwa, modlitwy w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 6. W czwartek 29 grudnia nasz doroczny odpust ku czci Patrona parafii – św. Tomasza Becketa. Dla niektórych to dzień pracy, ale pamiętajmy, że dla naszej wspólnoty parafialnej jest to dzień świąteczny, uroczystość. Msze św. o godz. 10.00 i Suma odpustowa o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Roman Skowron z Krasnegostawu. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i miłych gości.

 7. W piątek 30 grudnia Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Modlimy się za nasze rodziny, by były „Bogiem silne”. Msze św. w Targowisku o godz. 8.00, w Tarnawce o 11.30.

 8. W sobotę 31 grudnia ostatni dzień roku kalendarzowego, któremu patronuje św. Sylwester. Zapraszam na Mszę św. o godz. 16.00. Będziemy dziękować za Rok Pański 2022, a po Mszy św. nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne z Te Deum i Suplikacjami.

 9. W niedzielę 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu.

 10. Rozpoczniemy już w tym tygodniu wizytę duszpasterską, szczegóły podane poniżej.

 11. W środę odbył się pogrzeb +Tadeusza Flisa, l. 91 z Tarnawki. Polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

 12. Zachęcam do czytania katolickich gazet. Przy wyjściu z kościoła są nowe i starsze numery tygodników: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne pisma.

 13. Intencje Mszy świętych [LINK].

 14. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.


Terminarz wizyty duszpasterskiej

 • Środa 28 grudnia od godz. 9.00 Kolonia Biskupie

 • Piątek 30 grudnia od godz. 13.00 Targowisko Budy, Podgaj i Centrum do kościoła

 • Sobota 31 grudnia od godz. 9.00 Kolonia Targowisko.

Postarajmy się spotkać w możliwie największym gronie. Przygotujmy stół przykryty białym obrusem, krzyż, Pismo święte, wodę święconą. Niech nasza postawa będzie świadectwem żywej wiary, przyjęcia Pana Jezusa do serc i domów.