Informacje duszpasterskie

15 stycznia 2023 r.

II Niedziela Zwykła


  • Wkroczyliśmy liturgicznie w czas zwykły w ciągu roku, ale wciąż trwa radość płynąca z Bożego Narodzenia. Przedłużamy ją przez świąteczny wystrój kościoła, śpiew kolęd. Dziękujemy ks. Mirosławowi za dzisiejszą obecność i posługę.

  • Już od roku cieszymy się obecnością w naszym kościele relikwii św. Rity. 22. dzień miesiąca, a więc również następna niedziela jest czasem szczególnej pamięci o Świętej z Cascii. Jak zwykle od 9.30 będzie modlitwa różańcowa, a już od 9.15 zaprasza do wspólnej modlitwy grono czcicieli św. Rity.

  • Bóg zapłać Monice i Mariuszowi Gąbkom za kwiaty doniczkowe na boczne ołtarze. Jeszcze raz dziękujemy za zorganizowanie uroczystości jubileuszu XX-lecia KŻR z Targowiska. Bóg zapłać za ufundowanie obrusów maryjnych i innych należącym do tej Róży, a również z Biskupia i Wólki Ponikiewskiej na kwotę w sumie 3150 zł. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła Janinie Rekiel i Iwonie Mazurek, które przekazały też po 50 zł.

  • Zakończyłem odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Dziękuję za spotkania, wspólne modlitwy, za dzielenie się radościami i troskami, że mogłem nieść do domów Boże błogosławieństwo. Dziękuję za budujące rozmowy o obecności Boga, skuteczności modlitwy, za żywe zainteresowanie życiem Kościoła, parafii, za pozytywne zaangażowanie. Bóg zapłać za składane przy okazji kolędy ofiary, które pozwalają na bieżące funkcjonowanie parafii, a w tym roku przeznaczane również na przygotowanie dokumentacji remontu wnętrza naszego kościoła. Dziękuję tym, z grona Rady Parafialnej i innym, którzy pomogli zorganizować wizytę duszpasterską, podwieźli, ugościli posiłkiem.

  • Codzienne radości i troski, którymi chcieliście się podzielić powierzamy miłosiernemu Bogu, bo u Niego przede wszystkim trzeba nam szukać oparcia, sił i nadziei. Niech prawda, że Bóg stał się Człowiekiem i jest z nami dodaje nam sił.

  • W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: – we wtorek 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego opata; – w czwartek 19 stycznia wspomnienie św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara; – w sobotę 21 stycznia św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy. W środę 18 stycznia rozpoczyna się trwający do 25 stycznia Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan, tym razem pod hasłem: „Czyńcie dobro, szukajcie sprawiedliwości”. Odbędą się w różnych miejscach spotkania i nabożeństwa ekumeniczne. Polecajmy i my w modlitwach tę ważną sprawę, byśmy jako katolicy prawdziwie budowali jedność w naszej Ojczyźnie, w rodzinach, w sąsiedztwie. W sobotę 21 stycznia Dzień Babci, w niedzielę 22 stycznia Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się za naszych kochanych dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do wieczności. Wiele im zawdzięczamy.

  • Polecam katolickie gazety: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

  • Intencje Mszy świętych [LINK].

  • Na czas rozpoczętych ferii, a dla starszych nowy tydzień pracy życzę pokoju i miłości płynącej od Jezusa. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.