Informacje duszpasterskie

9 kwietnia 2023 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego


  • Radujemy się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Dziękujemy ks. Radosławowi Matraszkowi z parafii św. Antoniego w Lublinie za dzisiejszą obecność wśród nas, wspólne świętowanie, za posługę Słowa.

  • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Wielkiego Tygodnia, przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego.

  • Serdeczne podziękowania Barbarze Baran, Agnieszce Matacz za ułożenie kwiatów, rodzinom dzieci I -Komunijnych i młodzieży, wszystkim, którzy pomagali w przygotowaniu wystroju Ciemnicy i Grobu Pańskiego, świątecznym udekorowaniu i posprzątaniu kościoła. P. Eli Szydłowskiej, która wytrwale troszczy się o czystość obrusów i szat, wystrój ołtarzy, p. Wiesiowi Szydłowskiemu za czuwanie nad wszystkim. Dziękuję p. organiście Sławomirowi, Wiktorii za prowadzenie śpiewów, służbie liturgicznej – lektorom: p. Edycie, Agnieszce, Agacie, Weronice, Julii, Dominikowi, ministrantom, usługującym przy procesjach, niosącym baldachim, świece, strażakom za straż przy Bożym Grobie i udział w procesji rezurekcyjnej, uczestniczącym w nabożeństwach w poszczególne dni, wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, czuwającym na modlitwie. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o ład i porządek w kościele, przy krzyżach, kapliczkach, na cmentarzu. Dziękuję za przekazane do kuchni podarunki, ugoszczenie strażaków, za świąteczną gościnę, m.in. rodzinie Edyty i Mirosława Rubajów.

  • Bóg zapłać za wszelkie okazywane wsparcie. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Po 100 zł ofiarowali Henryk Zygmunt i Maria Matacz, 150 zł Wanda i Wacław Ładziakowie, 400 zł na konto parafii przekazali Bożena i Sławomir Zalewscy z Łodzi.

  • Jutrzejsza taca, tradycyjnie z Poniedziałku Wielkanocnego, przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

  • W kolejne dni Oktawy Wielkanocy trwa Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia. W czwartek 13 kwietnia po Mszy św. o godz. 8.00 Różaniec fatimski.

  • Przyszłą niedzielę 16 kwietnia obchodzimy jako Święto Miłosierdzia Bożego. Młodzież przygotowującą się do bierzmowania wraz z rodzicami zapraszam na spotkanie właśnie za tydzień o godz. 14.00 w kościele w Zakrzewie.

  • Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego. Warto sięgać do treści, które pomogą nam głębiej przeżywać radość Wielkanocy.

  • Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.

  • Wszystkim składam serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, pokoju, radości od Zmartwychwstałego Jezusa. Odkrywajmy na nowo Jego obecność, Jego miłość, wnośmy w życie świata wiele nadziei i pokoju tak bardzo ciągle potrzebnych w dzisiejszym świecie. Życzę pięknych spotkań w gronie rodzinnym przy wielkanocnym stole. Życzenia przekazują dla naszej parafii również wójt i rada gminy Zakrzew, wójt i rada gminy Wysokie i inni. Błogosławionych Świąt Zmartwychwstania Pańskiego!