Informacje duszpasterskie

14 maja 2023 r.

VI Niedziela Wielkanocna


  • Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Zawierzajmy Maryi nasze rodziny i codzienne osobiste sprawy.

  • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Usłużyli wczoraj: Agnieszka i Agata Książek, Maria Wolfram, Maria Sosnówka i Stanisław Sosnówka. Dziękujemy za ofiary na kwiaty: po 100 zł od rodzin Sosnówków i Wolframów, 50 zł od Książków, a ich ułożenie p. Basi Baran. Za opryskanie chwastów na cmentarzu dziękuję Andrzejowi Ładziakowi, Piotrowi Pecynie i Andrzejowi Mataczowi. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 200 zł z okazji chrztu Emilki Krawczyk, po 100 zł od Janiny Misztal i Agnieszki Matacz.

  • W poniedziałek 8 maja bp Adam Bab udzielił sakramentu bierzmowania 17 naszym młodym parafianom. Oby trzymali się Pana Boga i Kościoła. Bóg zapłać rodzicom za dar ołtarza z tej okazji – czerwony ornat na uroczystości Ducha Świętego.

  • Dzisiaj odpust w parafii Giełczew ku czci św. Izydora Oracza.

  • We wtorek 16 maja liturgiczne święto św. Andrzeja Bobolę, głównego patrona Polski obok Najświętszej Maryi Panny oraz świętych Wojciecha i Stanisława.

  • W czwartek 18 maja 103. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Dziękujemy Bogu za tego wielkiego proroka naszych czasów. Chcemy w codziennym życiu podejmować jego wskazania. Z okazji urodzin papieża dotarły do nas z Wadowic kremówki papieskie, do których dołączone są broszurki z mało znanymi historiami z życia św. Jana Pawła II. Nabywając je po 7 zł za sztukę wspieramy organizowane od lat Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

  • 18 maja przypada też rocznica zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa.

  • W piątek 19 maja o godz. 18.30 kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii św.

  • W przyszłą niedzielę 21 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Będziemy gościć w naszej parafii Wspólnotę Guadalupe z Lublina – młodych ludzi, którzy pięknym śpiewem, a przede wszystkim codziennym życiem dają świadectwo radosnej, żywej wiary, m.in. zachęcają do pielęgnowania Różańca Rodzinnego. Główne spotkanie podczas Mszy św. o godz. 10.00, po której modlitwa uwielbienia. Weźmy udział jak najliczniej, będzie to na pewno wspaniałe doświadczenie, o czym przekonują choćby informacje o działalności Wspólnoty na ich stronie internetowej www.guadalupe.com.pl.

  • Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego. Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.