Informacje duszpasterskie

21 maja 2023 r.

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


 • Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Ojcem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w każdej Eucharystii.

 • Bóg zapłać ks. Piotrowi Wojtysiakowi i całej Wspólnocie Guadalupe z Lublina za przyjęcie zaproszenia, dzisiejszą obecność wśród nas, wspaniałe świadectwo żywej wiary i wspólną modlitwę. Po Mszy św. o godz. 10.00 będzie modlitwa uwielbienia przed Najświętszym Sakramentem prowadzona przez Wspólnotę. Informacje o tej istniejącej od 2013 roku Wspólnocie na stronie internetowej www.guadalupe.com.pl.

 • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątały wczoraj i przekazały po 50 zł na kwiaty: Monika Pecyna oraz Dorota i Natalka Łukasik. Barbarze Baran i Marzenie Polskiej dziękujemy za udekorowanie ołtarzy. Bóg zapłać fundatorom róż św. Rity, a Agnieszce Matacz i Elżbiecie Szydłowskiej za przygotowanie stosownej dekoracji. Dziękuję Annie Matacz i Bogdanowi Przekazie za przycięcie krzewów. Dziękuję za dary do kuchni, pomoc w przyjęciu naszych gości.

 • Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlimy się, by Duch Miłości i Pokoju przyszedł do serc wszystkich ochrzczonych, jednoczył rodziny, parafię, cały Kościół.

 • Jutro 22 maja wspominamy św. Ritę z Cascii. Czcicieli św. Rity zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będzie obrzęd błogosławieństwa róż. Są one symbolem Świętej – połączenia radości z cierpieniem.

 • W czwartek 24 maja NMP Wspomożycielki Wiernych.

 • W sobotę 26 maja Dzień Matki i liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza.

 • Za tydzień 28 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki. Odwiedzi nas ks. Tomasz Zieliński posługujący obecnie na misjach w Tanzanii. Będzie możliwość wsparcia jego posługi, do czego gorąco zachęcam. W kaplicy w Tarnawce będzie o godz. 12.00 Msza św. z racji odpustu ku czci Patronki – NMP Matki Kościoła.

 • Przy remizie OSP w Tarnawce odbędzie się terenowa akcja poboru krwi. By zostać krwiodawcą wystarczy mieć ukończone 18 lat, ważyć co najmniej 50 kg i mieć ze sobą dowód osobisty. Oddawanie krwi daje możliwość bezpośredniego uratowania życia drugiego człowieka, a przy okazji, dzięki przeprowadzanym badaniom, można będzie sprawdzić swój stan zdrowia. Rejestracja dawców w godzinach 10.00-14.00. Na krwiodawców czekają słodkie podziękowania i atrakcyjne upominki. Zapraszamy do wzięcia udziału w akcji.

 • W środę i piątek o godz. 18.30 kolejne spotkania przygotowujące do I Komunii św.

 • Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego.

 • Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz Życia i Rodziny w Lublinie


Umiłowani w Chrystusie Panu! W niedzielę 28 maja ulicami Lublina przejdzie Marsz Życia i Rodziny pod hasłem „Dzieci Przyszłością Polski”.
Organizatorami tegorocznego marszu są Centrum Jana Pawła II w Lublinie oraz stowarzyszenia i ruchy katolickie. Tegoroczny przebieg wydarzenia będzie miał następujący charakter. Spotkamy się na Placu przed Kościołem Akademickim KUL w Lublinie o godz. 14.30.
Rozpoczniemy częścią artystyczną pt. „Scena Pełna Życia”. Z programem wystąpią:
• Zespół Pieśni i Tańca „Lublin” im. Wandy Kaniorowej.
• Dzieci z przedszkola Nr 7 im. Marii Kownackiej w Świdniku.
• Piotr Selim i Chór Berylio z Zespołu Szkół Nr 13 pod dyrekcją Pani Anny Wąsak.
• Orkiestra Dęta z Parafii Garbów pod dyrekcją Kazimierza Kołodzieja
O godzinie 16.00 wyruszymy wspólnie z Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego do Archikatedry Lubelskiej, gdzie o godzinie 17.00 rozpocznie się uroczysta Msza Święta pod przewodnictwem Ks. Biskupa Adama Baba.
Marsz jest manifestacją przywiązania do wartości rodzinnych i szacunku dla życia ludzkiego oraz troski o rozwój relacji rodzinnych opartych na miłości i wzajemnej odpowiedzialności.
Zapraszamy wszystkich, aby publicznie wyrazić wdzięczność za dar życia i rodziny.
Z modlitwą i błogosławieństwem Wasz biskup Stanisław
Lublin, dnia 21 maja 2023 r.