Informacje duszpasterskie

6 lutego 2022 r. – V Niedziela zwykła

  • Dziś piąta niedziela w ciągu w roku kościelnego, a pierwsza w nowym miesiącu. Dobry Bóg gromadzi nas na Świętej Uczcie, aby karmić Słowem i Ciałem Chrystusa. W ten sposób umacnia nas na drodze naszych codziennych zmagań. Trwajmy na modlitwie, adorujmy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

  • Serdeczne Bóg zapłać za piątkowe i wczorajsze prace w kościele, za uprzątnięcie świątecznej dekoracji, szopki i choinek. Kościół posprzątały: Grażyna Zdybel, Anna Matacz i Justyna Maliszewska, które przekazały po 50 zł. Dziękujemy Barbarze Baran, Marzenie Polskiej za udekorowanie ołtarzy kwiatami, Mariuszowi Mazurkowi oraz Elżbiecie i Wiesławowi Szydłowskim, również za odświeżenie obrusów, za stałą troskę o szaty i paramenty liturgiczne.

  • W minionym tygodniu został przeprowadzony serwis pomp ciepła. Bóg zapłać ofiarodawcom: Annie i Ryszardowi Buryłom, którzy przekazali 250 zł, Edwardowi za 200 zł. Wielkie dzięki Urszuli Rubaj za wspieranie naszej parafii, ostatnio za ufundowanie sprzętów do dekoracji kościoła.

  • W środę 2 lutego odbyło się spotkanie radnych Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Z podziękowaniem za przeprowadzone w ostatnich miesiącach zbiórki, omówieniem bieżących spraw i podejmowanych inicjatyw.

  • W czwartek 10 lutego liturgiczne wspomnienie św. Scholastyki.

  • W piątek 11 lutego Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W tym dniu modlimy się z chorymi i za chorych. Powierzamy Bogu służbę zdrowia – lekarzy, pielęgniarki, wszystkich, którzy chorymi się opiekują, na co dzień posługują, szczególnie w czasie trwającej pandemii.

  • Podczas Mszy św. w piątek o godz. 8.00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych. Przypominam, że nie jest to „ostatnie namaszczenie” umierających, ale sakrament umocnienia dla żyjących na czas cięższej choroby czy dla ludzi w podeszłym wieku. Zachęcam, by umożliwić jego przyjęcie, przywieźć chorych do kościoła, z zachowaniem środków bezpieczeństwa.

  • W przyszłą niedzielę 13 lutego dzień fatimski. Różaniec jak zwykle o godz. 9.30. Zachęcam do czytania katolickich gazet. Przy wyjściu z kościoła są: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne pisma.

  • Na nowy tydzień pracy życzę wszystkim pokoju i miłości płynącej od Jezusa. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.