Informacje duszpasterskie

15 października 2023 r.

XXVIII Niedziela Zwykła


 • Dzisiaj ważny dla nas Polaków dzień. W przeddzień 45. rocznicy wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową przeżywamy XXIII Dzień Papieski pod hasłem „Jan Paweł II. Cywilizacja życia”. Dziękujemy za jego pontyfikat i żywe świadectwo, jakie pozostawił.

 • Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik wielkiego papieża Polaka, które wspiera zdolną młodzież z niezamożnych rodzin.

 • Polecamy też papieskie kremówki, które dziś rano dotarły do nas z Wadowic.

 • Bóg zapłać za troskę o czystość i piękno kościoła. Wczoraj sprzątali Henryka Gąbka oraz Elżbieta i Krzysztof Chałabisowie, którzy przekazali po 50 zł. Do kwiatów po 50 zł dołożyły Stanisława Chałabis i Bogusława Rekiel. Dziękujemy Urszuli Rubaj za ofiarowanie kwiatów doniczkowych, a p. Basi za ułożenie kwiatów. Bóg zapłać jeszcze raz wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie jubileuszu Stowarzyszenia Krwi Chrystusa sprzed tygodnia i przyjęcie gości, którzy nas odwiedzili.

 • We wtorek 17 października wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego. W kościele w Zakrzewie o godz. 8.30 Msza św. z okazji 10. rocznicy nadania szkole imienia Jana Pawła II.

 • W środę 18 października liturgiczne święto św. Łukasza – patrona służby zdrowia.

 • W czwartek 19 października 39. rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki – patrona Solidarności

 • W piątek 20 października wspomnienie św. Jana Kantego – patrona naszej Archidiecezji.

 • W przyszłą niedzielę 22 października rocznica inauguracji pontyfikatu św. Jana Pawła II, jego liturgiczne wspomnienie i brzmiące wciąż mocno słowa „Nie lękajcie się! Otwórzcie na oścież drzwi Chrystusowi!” To również dzień św. Rity. O godz. 9.30 będzie jak zwykle nabożeństwo różańcowe, o 10.00 Msza św. dziękczynna za wstawiennictwem Świętej z Cascii, po Mszy św. dalsza modlitwa czcicieli św. Rity.

 • Przy remizie OSP w Tarnawce odbędzie się za tydzień IV terenowa akcja poboru krwi. Krwiodawcą może zostać każda osoba, która ma od 18 do 65 lat, waży co najmniej 50 kilogramów i ma ze sobą dowód osobisty. Tym razem akcja zostanie przeprowadzona pod hasłem „Siła KRWIobiecości”, by zwrócić szczególną uwagę na kobiety – krwiodawczynie, które stanowią jedynie 25% wszystkich krwiodawców w Polsce. W związku z tym każda krwiodawczyni, która zdecyduje się oddać krew, zostanie wyróżniona dedykowanym upominkiem. Oczywiście panowie oddający krew również nie pozostaną pominięci. Rejestracja dawców odbywać się będzie w godzinach 9.00-13.00.

 • Zbliżają się dni poświęcone naszej szczególnej pamięci o zmarłych. W pierwszych dniach listopada, gdy modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarz można uzyskać odpust zupełny, będą Msze święte i Różaniec za zmarłych z rodzin poszczególnych wiosek. Na ławkach przy wyjściu z kościoła są już wyłożone kartki wypominkowe. Proszę je wypełniać czytelnie, imiona podawać najlepiej w 1. przypadku i składać na tacę, w zakrystii bądź w kancelarii z wyraźnym zaznaczeniem, z jakiej miejscowości. Bardzo prosimy wszystkich mających groby na naszym cmentarzu o umiar i rozsądek w przynoszeniu ozdób nagrobnych oraz o zabieranie zużytych śmieci ze sobą.

 • Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego. W zakrystii do nabycia kalendarze maryjne na 2024 rok.

 • Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.