Informacje duszpasterskie

24 grudnia 2023 r.

IV Niedziela Adwentu


 • Przeżywamy ten wyjątkowy w całym roku dzień – IV Niedzielę Adwentu, a równocześnie Wigilię Bożego Narodzenia.

 • Bóg zapłać ks. Józefowi Trąbce za posługę.

 • Bóg zapłać rodzinom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za przygotowanie świątecznych dekoracji, przystrojenie choinek, szopki, posprzątanie kościoła zarówno w środę, jak i wczorajszy poranek, dzięki czemu można prawdziwie odczuć cudowną atmosferę Świąt. Rodziny przekazały po 50 zł na materiały dekoracyjne. Dziękujemy za ofiarowane choinki rodzinie Chałabisów, również Dariuszowi Mataczowi. W ustawieniu choinek pomogli Zygmunt Kotuła i Piotr Pecyna. Dziękujemy p. Marzenie i Karolinie Polskim za dostarczenie kwiatów – gwiazd betlejemskich, pomoc w dekorowaniu. Bóg zapłać anonimowym darczyńcom za ozdoby choinkowe, ufundowaną figurkę Pana Jezusa. Dziękuję p. Eli i Wiesławowi Szydłowskim za czuwanie nad wszystkim, przygotowanie ołtarzy, odświeżenie obrusów.

 • Bliscy małej Marcelinki z Kajetanowa dziękują serdecznie za przeprowadzoną przed tygodniem zbiórkę na wsparcie jej leczenia. Zebrano z naszej parafii i przekazano na konto dziecka 4820 zł. Dziękujemy strażakom za przeprowadzenie zbiórki.

 • W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w świece Caritas, które przyozdabiając świąteczny stół będą świadectwem naszej konkretnej pomocy potrzebującym.

 • Wieczorem zasiądziemy do wigilijnej wieczerzy. Przygotujmy się do niej również przez podjęcie w ciągu dnia postu. Zadbajmy o religijny charakter tego jedynego w swoim rodzaju spotkania. Niech nie zabraknie odczytania Ewangelii o narodzeniu Jezusa, np. wg św. Łukasza, wspólnej modlitwy, śpiewu kolęd. Podzielenie się opłatkiem niech będzie znakiem prawdziwego pojednania w rodzinach, wśród sąsiadów.

 • O 22.00 Pasterka w kaplicy w Tarnawce, o północy w Targowisku. Zapraszam na piękne nabożeństwo – Nowennę do Bożego Narodzenia, które rozpoczniemy 20 minut przed północą.

 • Jutro 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według niedzielnego porządku.

 • Również we wtorek 26 grudnia, kiedy obchodzić będziemy Święto św. Szczepana pierwszego męczennika. Na Mszach św. obrzęd pobłogosławienia owsa. Wtorkowa taca przeznaczona tradycyjnie na KUL.

 • W środę 27 grudnia dzień św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Msza św. o godz. 8.00, błogosławieństwo i kosztowanie wina.

 • W czwartek 28 grudnia Święto Młodzianków – niewinnych dzieci zamordowanych w Betlejem. To dzień intensywnej modlitwy przebłagalnej za grzechy dzieciobójstwa, modlitwy w obronie życia.

 • W piątek 29 grudnia doroczny odpust ku czci Patrona naszej Parafii św. Tomasza Becketa. Dla niektórych to dzień pracy, ale pamiętajmy, że dla naszej wspólnoty parafialnej jest to dzień świąteczny, uroczystość. Msze św. o godz. 10.00 i o 12.00 uroczysta Suma pod przewodnictwem i ze słowem ks. Krzysztofa Stanickiego – proboszcza parafii Giełczew. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i miłych gości.

 • Przyszła niedziela 31 grudnia to Święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Modlimy się za nasze rodziny, by były „Bogiem silne”. To również ostatni dzień roku kalendarzowego, któremu patronuje św. Sylwester. Między Mszami wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne za Rok Pański 2023. Przy wyjściu z kościoła świąteczne, podwójne numery katolickich gazet. Są: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny. Znajdziemy w nich wiele artykułów, ciekawe dodatki na temat obchodzonych Świąt.

 • W atmosferze Oktawy Bożego Narodzenia rozpoczniemy wizytę duszpasterską:

  Sobota 30 grudnia od godz. 9.00 Kolonia Biskupie. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczymy na bieżące funkcjonowanie parafii oraz zabezpieczenie wkładu własnego dalszego remontu kościoła.

 • Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.