Informacje duszpasterskie

4 lutego 2024 r.

V Niedziela Zwykła


  • Dobry Bóg gromadzi nas na niedzielnej Mszy świętej, karmi słowem i Najświętszym Ciałem, umacnia nas na drodze codziennych zmagań. W I niedzielę lutego, łącząc się z należącymi do Kół Żywego Różańca, trwamy na modlitwie, adorujemy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: na piątkowe święto Wanda Daniłowska i Barbara Kosacka-Burek, a wczoraj Bożena Szymańska, które przekazały po 50 zł.

  • Uprzątnięcie świątecznych dekoracji planujemy w sobotę 10 lutego. Proszę parafian z Biskupia, z kolejki sprzątania, ale zapraszam do pomocy również młodzież i innych chętnych od godz. 9.00.

  • Bóg zapłać serdeczne za ofiary na kościół: 100 zł z okazji pogrzebu Kazimierza Kufla, 100 zł od Artura Dubaja.

  • W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: – w poniedziałek 5 lutego wspomnienie liturgiczne św. Agaty, na Mszy św. o godz. 8.00 obrzęd poświęcenia chleba, soli i wody; – we wtorek 6 lutego świętych męczenników Pawła Miki i Towarzyszy; – w czwartek 8 lutego św. Józefiny Bakhity, dzień modlitw przeciw handlowi ludźmi; – w sobotę 10 lutego św. Scholastyki dziewicy.

  • W przyszłą niedzielę 11 lutego Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. W tym dniu będziemy się modlić z chorymi i za chorych. Powierzamy Bogu służbę zdrowia – lekarzy, pielęgniarki, wszystkich, którzy chorymi się opiekują, na co dzień posługują. Podczas Mszy św. o godz. 8.00 będzie możliwość przyjęcia sakramentu namaszczenia chorych przez osoby, które przeżywają zagrożenie życia czy trud zmagania się z poważną chorobą. Przypominam, że nie jest to „ostatnie namaszczenie” umierających, ale sakrament umocnienia dla żyjących. Zachęcam, by umożliwić jego przyjęcie, przywieźć chorych do kościoła.

  • Przy wyjściu z kościoła prasa katolicka: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne pisma.

  • W czwartek 1 lutego odbył się pogrzeb zmarłego +Kazimierza Kufla, l. 87 z Biskupia, w piątek 2 lutego +Henryka Smagi, l. 71 z Tarnawki. Jako wspólnota parafii polecamy ich miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!

  • Intencje Mszy świętych [LINK]. Wszystkim życzę pokoju i miłości płynącej od Jezusa. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.