Informacje duszpasterskie

27 marca 2022 r. – IV Niedziela Wielkiego Postu


 1. Ubogaceni przeżywanymi w minionym tygodniu rekolekcjami prowadzonymi przez ks. Andrzeja Szuleja, obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę „Laetare”. Nasza chrześcijańska radość, podkreślona przez różowy kolor ornatu, płynie z bliskości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, z odkrywania Bożej miłości w obecności cierpiącego za nas Jezusa, w ciągłym podejmowaniu drogi nawrócenia, w trwaniu w wielkopostnych postanowieniach.

  Bóg zapłać serdeczne p. Małgorzacie, p. Edycie, naszej parafiance Wiktorii Kolano i całej Kapeli Turobińskiej za dzisiejszą wspólną modlitwę i ubogacenie pięknymi śpiewami.


 2. Dziękuję osobom, które włączyły się w ważne dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego” oraz piątkową modlitwę w intencji pokoju na świecie, również poprzez Akt Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi w łączności z papieżem Franciszkiem.


 3. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę rodzinie Sobótków, która przekazała też 50 zł. Do kwiatów 50 zł dołożyła Danuta Mazurek.


 4. W tym tygodniu:

  1 kwietnia I piątek miesiąca. Msza św. w kaplicy w Tarnawce o godz. 15.30. W Targowisku Msza św. o godz.17. 00. Przed Mszami Droga krzyżowa.

  2 kwietnia I sobota miesiąca. O godz. 7.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja z rozważaniem tajemnic Różańca zakończona Litanią Loretańską – w tym czasie możliwość spowiedzi, o godz. 8.00 Msza święta.

  Za tydzień 3 kwietnia I niedziela miesiąca. Między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu w łączności z należącymi do Kół Żywego Różańca.


 5. Również w tym roku są chętni, by przejść Nocną Drogę Krzyżową na wzór Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, którą w różnych miejscach wielu przemierza. Nabożeństwo rozpoczniemy w piątek 8 kwietnia po Mszy św. wieczorowej, a więc ok. godz. 18.00, przejdziemy do Sanktuarium w Radecznicy. Chętnych do podjęcia tego niełatwego wyzwania proszę o odpowiednie przygotowanie się i zorganizowanie.


 6. Podobnie jak w poprzednich latach, przygotowując się do Wielkanocy, zadbamy wspólnie o świąteczny wystrój kościoła, odpowiednią dekorację. Proszę o to rodziny dziewczynek przygotowujących się do I Komunii świętej. Oczywiście mile widziani będą wszyscy chętni, zwłaszcza spośród młodzieży. Ponieważ przy okazji sprzątania kościoła przekazujecie ofiary na jego dekorację, nie organizujemy specjalnej zbiórki na kwiaty do Ciemnicy i Grobu Pańskiego.


 7. Proszę jednak o przeprowadzenie w najbliższych dniach zbiórki na kolejną ratę w ramach spłaty zamontowanej już instalacji fotowoltaicznej. Główne prace zostały wykonane, pozostała jeszcze wymiana liczników, aby świecące pięknie słońce pomagało zmniejszyć koszty pracy pomp ciepła, ogrzewania kościoła. Dzięki waszemu zrozumieniu i ofiarności udało się wpłacić już prawie połowę z 93 tys. zł.


 8. W zakrystii są do nabycia wielkanocne baranki, które rozprowadza Lubelska Caritas.


 9. Polecam katolickie pisma: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego. Zachęcam, by sięgać też do wcześniejszych numerów.


 10. Intencje Mszy świętych [KLIKNIJ TUTAJ].


 11. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.