Informacje duszpasterskie

3 kwietnia 2022 r. – V Niedziela Wielkiego Postu


 1. Wezwanie do nawrócenia jest zachętą do nieustannego odkrywania piękna i głębi Eucharystii. W Wielkim Poście ta droga prowadzi do źródła, którym jest Ewangelia Jezusa Chrystusa.


 2. Zbliżamy się do Świąt, wkraczamy w czas intensywniejszego rozważania męki naszego Pana. Zasłoniliśmy krzyże w świątyni, by na nowo odsłonić je w Wielki Piątek. Niech te dni będzie szczególnym czasem wyciszenia i towarzyszenia Jezusowi w Jego cierpieniu i męce.


 3. W I niedzielę miesiąca trwamy w adoracji Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w łączności z należącymi do Kół Żywego Różańca oraz papieżem Franciszkiem, który odbywa podróż apostolską na Maltę.


 4. Bóg zapłać serdeczne rodzinie Polskich za posprzątanie kościoła. Przekazali 50 zł na kwiaty, również rodzina Jarmuł i Krystyna Krasoń. Edycie Rubaj i Marzenie Polskiej dziękuję za pomoc w ugoszczeniu przed tygodniem Kapeli Turobińskiej.


 5. W Tarnawce trwają prace przy wykonaniu odwodnienia i izolacji fundamentów kaplicy. Bóg zapłać osobom, którzy się w to angażują.


 6. W najbliższy piątek 8 kwietnia zorganizujemy Nocną Drogę Krzyżową. O 16.30 będzie Droga krzyżowa w kościele, następnie Msza św. O godz. 18.00 rozpocznie się Droga krzyżowa spod kościoła i przejście do Sanktuarium w Radecznicy z rozważaniem kolejnych stacji, oczywiście przy zachowaniu odpowiednich środków bezpieczeństwa. Zakończenie planowane jest ok. północy. Do zabezpieczenia grupy tak jak w ubiegłych latach zgłosili się strażacy z Tarnawki, mile będą widziani również druhowie z innych jednostek. Osoby zainteresowane udziałem niech wyposażą się w odpowiednie ubranie, dobre buty, latarkę, krzyż i odblaskową kamizelkę. Każdy też indywidualnie niech zadba o powrót do domu.


 7. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej rozpoczynająca obchody Wielkiego Tygodnia. Na Mszach świętych błogosławieństwo palm. O godz. 10.00 rozpoczniemy liturgię obrzędem przed kościołem, następnie przejdziemy w procesji z palmami wokół kościoła na pamiątkę uroczystego wjazdu Pana Jezusa do Jerozolimy. Dekoracje Ciemnicy i Grobu Pańskiego wykonane będą w tym roku z pomocą rodzin dziewczynek przygotowujących się do I Komunii świętej. Zapraszamy też innych chętnych, zwłaszcza spośród młodzieży.


 8. Bóg zapłać za ofiary na kwiaty przekazywane w ciągu roku, przeznaczone również na udekorowanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego oraz zbiórkę na kolejną ratę w ramach spłaty zamontowanej już instalacji fotowoltaicznej przeprowadzaną przez radnych z poszczególnych wiosek.


 9. W zakrystii są do nabycia wielkanocne baranki, które rozprowadza Lubelska Caritas. Polecam katolickie pisma: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i nowy numer Małego Gościa Niedzielnego.


 10. Intencje Mszy świętych [KLIKNIJ TUTAJ].


 11. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.