Informacje duszpasterskie

10 kwietnia 2022 r. – Niedziela Palmowa

(Niedziela Męki Pańskiej)

 1. Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej rozpoczyna obchody Wielkiego Tygodnia.

 2. Bóg zapłać ks. Józefowi Trąbce za dzisiejszą posługę przy ołtarzu i w konfesjonale.

 3. Dziękujemy Bogu za piątkową Nocną Drogę Krzyżową do Radecznicy. Dla uczestniczących w liczbie ok. 65 było to ważne i głębokie wydarzenie. Wdzięczność wielka druhom strażakom z Tarnawki i Biskupia za bezinteresowną służbę, zapewnienie bezpieczeństwa i opiekę w czasie przemarszu.

 4. Bóg zapłać parafianom z Biskupia za posprzątanie kościoła. Usłużyli przedstawiciele rodzin Zuń i Mazurek, którzy przekazali po 50 zł. 50 zł dołożyła też rodzina Rekiel.

 5. Dziękujemy za przygotowanie pięknej palmy do naszej parafialnej świątyni Marii Matacz, Alinie Matacz, Barbarze Baran i Jolancie Mazurek, za palmy do kaplicy w Tarnawce należącym do Kół Gospodyń Wiejskich.

 6. Bóg zapłać za troskę o krzyże, kapliczki przy kościele i na terenie parafii. Zadbajmy przed Świętami o ich uporządkowanie. Przygotujmy feretrony i chorągwie na Święta.

 7. Rodzinie Teresy, Andrzeja, Wandy i Wacława Ładziaków Bóg zapłać serdeczne za ufundowanie dwóch nowych chorągwi procesyjnych, przekazanie na ten cel 2500 zł.

 8. Mariuszowi Mazurkowi dziękuję za odrestaurowanie drzewców.

 9. O przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego proszę rodziny dzieci I -Komunijnych oraz innych chętnych. Spotkajmy się we wtorek 12 kwietnia o godz. 16.00.

 10. O posprzątanie kościoła na Święta proszę rodziny z kolejki sprzątania w Wielką Sobotę po błogosławieństwie pokarmów, a więc ok. godz. 8.30.

 11. Bóg zapłać za ofiary zebrane na fotowoltaikę przez radnych z poszczególnych wiosek: z Targowiska w sumie 3490 zł, Kolonii Zakrzew 850 zł, Biskupia 5000 zł; za inne ofiary wspierające naszą parafię: od Haliny Sadło 150 zł, po 100 zł od Anny i Ryszarda Buryłów oraz Ewy i Tadeusza Kuchno.

 12. Zachęcam do ofiar na rzecz Caritas, wsparcia potrzebujących.

 13. W zakrystii są jeszcze do nabycia baranki paschalne na stół wielkanocny.

 14. Możliwość spowiedzi każdego dnia przed Mszą św. Służę też w innym czasie.

 15. W środę 13 kwietnia po Mszy św. o godz. 8.00 modlitwa różańcowa.

 16. W Wielki Piątek 15 kwietnia od godz. 9.00 będę odwiedzał chorych z sakramentami. Chętnych proszę zgłaszać w zakrystii.

 17. Wieczorem w Wielki Czwartek rozpoczynamy Święte Triduum Paschalne, które trwa przez Wielki Piątek, Wielką Sobotę do Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Jest to dla chrześcijanina centrum całego roku liturgicznego. Dziękujemy Opatrzności, że mamy łaskę, aby świętować w świątyni największe tajemnice naszej wiary. Zapraszam służbę liturgiczną, ministrantów, straż pożarną, grupy modlitewne.

 18. Polecam katolickie pisma: Niedzielę, Gościa Niedzielnego. Intencje Mszy świętych. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.


ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE


Wielki Czwartek – dzień upamiętniający ustanowienie Eucharystii i kapłaństwa.

17.00 Msza Wieczerzy Pańskiej, po której przeniesienie Najświętszego Sakramentu do tzw. Ciemnicy na pamiątkę modlitwy Jezusa w Ogrójcu i uwięzienia.

Adoracja Najświętszego Sakramentu: od godz. 19.00 z udziałem Stowarzyszenia Krwi Chrystusa i Apostolatu Margaretka od godz. 20.00 z udziałem należących do Kół Żywego Różańca


Wielki Piątek – dzień męki i śmierci Jezusa. Obowiązuje post ścisły.

15.00 Godzina Miłosierdzia, Koronka do Bożego Miłosierdzia początek Nowenny przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

16.30 Droga krzyżowa, a następnie Liturgia Męki Pańskiej, po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu. Adoracja Najświętszego Sakramentu.

By ożywić piękną tradycję modlitewnego czuwania przy Grobie Pańskim zapraszam mieszkańców poszczególnych wiosek:

 • Tarnawka – 19.00-19.30

 • Kol. Biskupie, Kol. Targowisko, Kol. Zakrzew –19.30-20.00

 • Biskupie – 20.00-20.30

 • Wólka Ponikiewska – 20.30-21.00

 • Targowisko – 21.00-21.30


Wielka Sobota – dzień ciszy, czuwania, adoracji Pana Jezusa w Grobie.

8.00 Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w kościele w Targowisku.

8.30 Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w Wólce Ponikiewskiej

9.00 Błogosławieństwo pokarmów wielkanocnych w kaplicy w Tarnawce

15.00 Koronka do Bożego Miłosierdzia w 2. dniu Nowenny.


UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO


Sobota 19.30 Liturgia Wigilii Paschalnej rozpoczynająca się obrzędem poświęcenia ognia. Odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych. Proszę zabrać ze sobą świece.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

6.00 Procesja rezurekcyjna i Msza św. wielkanocna.

Nie ma Mszy św. o godz. 8.00

10.00 Msza święta

11.30 Procesja i Msza święta w kaplicy w Tarnawce