Informacje duszpasterskie

17 kwietnia 2022 r.

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  1. Radujemy się Uroczystością Zmartwychwstania Pańskiego. Składam serdeczne życzenia obfitości Bożych łask, pokoju, radości od Zmartwychwstałego Jezusa, mocy wiary dla wszystkich Parafian, bliskich i znajomych. Życzę pięknych spotkań w gronie rodzinnym przy wielkanocnym stole. Życzenia przekazują dla naszej parafii również wójt i rada gminy Zakrzew, wójt i rada gminy Wysokie i inni.

  2. Dziękujemy ks. Piotrowi Wojtysiakowi z lubelskiej Archikatedry za dzisiejszą obecność wśród nas, wspólne świętowanie, za posługę Słowa.

  3. Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg uroczystości Wielkiego Tygodnia, przyczynili się do głębokiego przeżycia Triduum Paschalnego. Serdeczne podziękowania za przygotowanie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, ułożenie kwiatów p. Basi Baran, rodzinom dzieci I -Komunijnych, Marzenie Polskiej, Sylwii Wiechnik, Alinie Matacz. Dziękuję Mariuszowi Mazurkowi za wykonanie elementów dekoracji. Za wczorajsze sprzątanie kościoła dziękujemy rodzinom Rubajów i Satowskich, którzy przekazali po 50 zł, 50 zł dołożyła też Teodozja Flis. P. Eli Szydłowskiej, która wytrwale troszczy się o czystość obrusów i szat, wystrój ołtarzy, p. Wiesiowi Szydłowskiemu za czuwanie nad wszystkim.

  4. Dziękuję p. organiście Sławomirowi, Wiktorii za prowadzenie śpiewów, służbie liturgicznej – lektorom: p. Edycie, Agacie, Julii, Dominikowi, ministrantom, usługującym przy procesjach, niosącym baldachim, świece, strażakom za straż przy Bożym Grobie i udział w procesji rezurekcyjnej, uczestniczącym w nabożeństwach w poszczególne dni, wszystkim, którzy odpowiedzieli na zaproszenie do adoracji w Wielki Czwartek i Wielki Piątek, czuwającym na modlitwie.

  5. Dziękuję wszystkim, którzy troszczą się o ład i porządek w kościele, o otoczenie kościoła, porządki i kwiaty przy krzyżach, kapliczkach, na cmentarzu. Bóg zapłać Dariuszowi Mataczowi, Bogdanowi Przekazie oraz Tomaszowi Mataczowi za wywóz szkła i plastiku z cmentarza. Dziękuję za przekazane do kuchni podarunki, za świąteczną gościnę, za okazywane wsparcie. Bóg zapłać za ofiary zebrane na fotowoltaikę przez radnych z kolejnych miejscowości: z Kolonii Biskupie 1400 zł, Wólki Ponikiewskiej 3890 zł, za inne ofiary wspierające naszą parafię: od Henryki i Bogdana Łagodów oraz Kazimiery Czaplińskiej po 100 zł, rodziny Jaroszów 200 zł.

  6. Bóg zapłać jeszcze raz za ufundowanie dwóch chorągwi procesyjnych rodzinie Ładziaków. Chorągwie zostały poświęcone w Wielki Czwartek i służyły już w procesji rezurekcyjnej.

  7. Jutrzejsza taca, tradycyjnie z Poniedziałku Wielkanocnego, przeznaczona jest na Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II.

  8. W kolejne dni Oktawy Wielkanocy trwa Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia.

  9. Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

  10. Warto sięgać do treści, które pomogą nam głębiej przeżywać radość Wielkanocy.