Informacje duszpasterskie

24 kwietnia 2022 r.

Niedziela Miłosierdzia Bożego

  1. Dzisiaj, w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Miłosierdzia Bożego. Orędzie przekazane jako dar Zmartwychwstałego Jezusa dla naszych czasów niech dodaje nam sił i nadziei, niech umocni nas w wierze i przywiązaniu do Kościoła świętego. „Trzeba tę iskrę Bożej łaski rozniecać. Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! Bądźcie świadkami Miłosierdzia!”.

  2. Niedziela Miłosierdzia jest Świętem Patronalnym Caritas. Dziś przy wyjściu z kościoła zbiórka na Caritas jako pomoc dla potrzebujących. Przypominam też o możliwości odpisania 1% podatku na rzecz Caritas Archidiecezji Lubelskiej, Fundację „Lux Veritatis” lub inne dobre dzieła.

  3. Osoby, które chcą się modlić Koronką do Bożego Miłosierdzia mogą znaleźć obrazki Jezusa Miłosiernego z tekstem tej znanej na całym świecie modlitwy. Zachęcam do wpisywania się do Księgi pamiątkowej umieszczonej na stoliku przy wejściu do kościoła.

  4. Dzisiaj o godz. 15.00 – Godzinie Miłosierdzia wspólna modlitwa w kościele, a po niej zapraszam na spotkanie na plebanii czcicieli Bożego Miłosierdzia i św. Rity.

  5. Bóg zapłać parafianom za przygotowanie, posprzątanie kościoła. Wczoraj usłużyli: Elżbieta Boś, Iwona Skrzypek, Monika i Sylwester Głąbowie, Anna Wereska, którzy przekazali od rodzin po 50 zł. Do kwiatów 50 zł dołożyła Janina Bochniak.

  6. Bóg zapłać za ofiary zebrane na fotowoltaikę: z Kolonii Targowisko 220 zł oraz za inne ofiary wspierające naszą parafię.

  7. Liturgiczne obchody najbliższych dni: – w poniedziałek 25 kwietnia liturgiczne Święto św. Marka Ewangelisty; – we wtorek 26 kwietnia przeniesiona z Oktawy Wielkanocnej Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, patrona Polski; – w piątek 29 kwietnia św. Katarzyny Sieneńskiej dziewicy, patronki Europy.

  8. Przyszła niedziela 1 maja to I niedziela miesiąca. Między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią loretańską do Matki Bożej. Będziemy przyzywać wstawiennictwa św. Józefa Robotnika, ogarniając modlitwą wszystkich ludzi pracy. Rozpoczniemy też obchody Tygodnia Biblijnego, by odkrywać na nowo i pogłębiać znaczenie Słowa Bożego w życiu Kościoła i w naszym osobistym życiu.

  9. Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

  10. Zmarła pochodząca z Kolonii Biskupie +Marianna Dziuba. Pogrzeb będzie we wtorek 26 kwietnia o godz.11.30. Rodzina zaprasza na modlitwę różańcową w intencji zmarłej dzisiaj i jutro o godz. 17.00 w kościele. Polecajmy zmarłą miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!