Informacje duszpasterskie

1 maja 2022 r.

III Niedziela Wielkanocna

 

  1. We wszystkich kościołach naszego kraju przeżywamy dziś Narodowe Czytanie Pisma Świętego rozpoczynając obchody Tygodnia Biblijnego pod hasłem „Posłani z darem pokoju Jezusa zmartwychwstałego”. Chcemy szczególnie dziękować Ojcu niebieskiemu za sakrament Eucharystii i dar Słowa Bożego. W I niedzielę miesiąca łącząc się z należącymi do Kół Żywego Różańca trwamy na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem. Śpiewem Litanii loretańskiej do Matki Bożej rozpoczynamy tegoroczne nabożeństwa majowe, które w dni powszednie będą o 17.30.


  2. W przeddzień rocznicy uchwalenia Konstytucji z 1791 r., zawierzamy Bogu przez wstawiennictwo NMP Królowej Polski i św. Józefa losy naszej Ojczyzny, wszystkich ludzi pracy, nasze osobiste i wspólne sprawy.


  3. Dziś odpust w sąsiedniej parafii Zakrzew. Bóg zapłać za posprzątanie kościoła: Annie Kufel, Justynie Jarosz i Markowi Daniłowskiemu, którzy przekazali po 50 zł na kwiaty, a paniom Basi Baran i Marzenie Polskiej dziękujemy za piękne udekorowanie ołtarzy nowymi bukietami. Bóg zapłać za kolejne ofiary przekazywane na rzecz parafii, instalację fotowoltaiczną, m.in. 100 zł od Janusza Milanowskiego. Jutro 2 maja Wspomnienie św. Atanazego – biskupa i doktora Kościoła, Dzień Flagi Narodowej i Dzień Polonii.


  4. We wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski, rocznica uchwalenia Konstytucji z 1791 r. Odnowimy Jasnogórskie Śluby Narodu. Porządek Mszy św. jak w niedziele. We wtorek również o godz. 15.00 Msza św. w intencji strażaków w ramach gminnych obchodów przypadającego 4 maja Wspomnienia Patrona – św. Floriana. Ogarniamy wdzięczną modlitwą dzielnych druhów. Dziękujemy za bezinteresowną służbę, że śpieszą z pomocą i przy gaszeniu pożarów i w wielu innych potrzebach, że są sprawnymi organizatorami i uczestnikami życia naszych społeczności.


  5. 5 maja I czwartek miesiąca. Do wspólnej modlitwy zaprasza Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.


  6. W piątek 6 maja liturgiczne święto Apostołów Filipa i Jakuba i I piątek miesiąca


  7. 7 maja I sobota miesiąca. Nabożeństwo I sobotnie od godz. 17.00. Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.


  8. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Marek Misztal z Biskupia, parafii tutejszej i Angelika Bochniak z Rokitowa, par. św. Dominika w Turobinie.


  9. We wtorek był pogrzeb +Marianny Dziuby, a w środę +Zofii Boruchowskiej, l. 85 z Tarnawki. Polecajmy zmarłych miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci!