Informacje duszpasterskie 19 grudnia 2021 r. – IV Niedziela Adwentu

 • Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie. Bóg zapłać ks. Józefowi Trąbce za dzisiejszą posługę.

 • Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Wczoraj usłużyły: Justyna Borowicz, Barbara Fiut, Krystyna Tuchman i Monika Mazurek, które przekazały po 50 zł na kwiaty. Po 50 zł dołożyli też Jerzy Fiut i Teodozja Smerdel.

 • O sprzątanie na Święta, przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła prosimy rodziny dziewczynek przygotowujących się do I Komunii świętej i innych chętnych, zwłaszcza spośród młodzieży. Zapraszam w środę 22 grudnia od godz. 15.00.

 • Bóg zapłać za kolejne ofiary przekazywane na wsparcie parafii, ogrzewanie kościoła: Janusz Milanowski z Zakrzewa 100 zł, Wanda Ładziak 100 zł, rodzina Chałabisów z okazji pobłogosławienia nowego domu 200 zł.

 • Trwamy w czasie Nowenny przygotowującej bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W czwartek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Podobnie, jak w latach poprzednich, rano o godz. 8.00 Msza św. za zmarłych od ostatniej wigilii – Wigilia ze zmarłymi. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech będzie przeżywana w duchu wiary. Może dla niektórych będzie okazją do wyciągnięcia ręki ku pojednaniu. Zadbajmy też o jej właściwą oprawę. Niech będzie najpierw wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa /Łk 2,1-20/, łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd. W naszej kulturze wieczerza wigilijna ma charakter postny i bezalkoholowy. Uszanujmy tę tradycję.

 • O 22.00 Pasterka w kaplicy w Tarnawce, o północy w Targowisku. Taca z Pasterki tradycyjnie przeznaczona na Fundusz Obrony Życia.

 • W sobotę 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze św. według niedzielnego porządku.

 • W przyszłą niedzielę 26 grudnia obchodzić będziemy Święto Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa. Z okazji wspominanego w liturgii świętego męczennika Szczepana na Mszach św. będzie obrzęd pobłogosławienia owsa, a taca przeznaczona tradycyjnie na KUL.

 • W przyszłą środę 29 grudnia doroczny odpust ku czci Patrona naszej Parafii św. Tomasza Becketa. Msze św. o godz. 10.00 i o 12.00 uroczysta Suma. Naszą parafialną Uroczystość ubogaci obecnością i śpiewem kolęd Kapela Turobińska.

 • W związku z pytaniami o wizytę duszpasterską informuję, że o ile nie wystąpią jakieś nowe przeszkody, w tym roku odbędzie się tradycyjnie. Chętne rodziny z poszczególnych miejscowości będę odwiedzał z modlitwą i błogosławieństwem w kolejne, wyznaczane jak przez lata dni, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

 • W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w świece Caritas, w ten sposób wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy. Polecam gorąco świąteczne wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 • Zmarła pochodząca z Wólki Ponikiewskiej +Regina Wójtowicz, l. 89, której pogrzeb będzie jutro 20 grudnia o godz. 10.30. Jako wspólnota parafii modlimy się o jej zbawienie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci! Intencje Mszy świętych. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.