Informacje duszpasterskie

22 maja 2022 r.

VI Niedziela Wielkanocna

  • Radujemy się wciąż cudem Zmartwychwstania. Wspominamy św. Ritę z Cascii, do czego przygotowywaliśmy się przez dni Nowenny. Wraz z jej czcicielami gromadzimy się zwłaszcza na Mszy św. o godz. 8.00, podczas której obrzęd błogosławieństwa róż. Są one symbolem Świętej – połączenia radości z cierpieniem. Po Mszy św. wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem. Można zabrać ze sobą różę, a również obrazki i inne pamiątki rozdawane przy wyjściu z kościoła.

  • Święta Rito, Patronko spraw trudnych, Orędowniczko w sytuacjach po ludzku beznadziejnych, cudna gwiazdo świętego Kościoła naszego, zwierciadło cierpliwości, pogromicielko szatanów, lekarko chorych, pociecho strapionych, wzorze prawdziwej świętości, ukochana Oblubienico Chrystusa Pana naznaczona cierniem z korony Ukrzyżowanego. Z głębi serca czczę Ciebie i zarazem błagam módl się za mną, o uległość woli Bożej we wszystkich przeciwnościach mojego życia. Przybądź mi z pomocą, o święta Rito i spraw, abym doznał skutków Twej opieki, by modlitwy moje u tronu Bożego stały się skuteczne. Wyproś mi wzmocnienie wiary, nadziei i miłości, szczerego i dziecięcego nabożeństwa do Matki Bożej oraz potrzebne łaski. I to spraw, abym zwyciężywszy wszelkie przeszkody i pokusy, mógł dojść kiedyś do nieba i tam Ci dziękować i wiecznie cieszyć się towarzystwem Ojca, Syna i Ducha Świętego. Amen.

  • Dziękujemy ks. Mirosławowi za dzisiejszą posługę i słowo do nas skierowane. W Lyonie ma miejsce beatyfikacja Pauliny Marii Jaricot, założycielki Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary i Żywego Różańca, działającej w XIX-wiecznej Francji.

  • Przeżywamy Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Trwają modlitewne spotkania z mieszkańcami poszczególnych wiosek z poświęceniem pól. Prosimy o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, o deszcz, sprzyjającą pogodę dla wzrostu zasiewów, o dobre plony, aby nikomu nie brakowało powszedniego chleba. Dzisiaj po południu: o godz. 13.30 Kolonia Zakrzew, 14.00 Targowisko Boćków, o 14.30 Biskupie, 15.00 Kolonia Biskupie. W przyszłą niedzielę 29 maja: o godz. 13.30 Targowisko Budy, 14.00 Podgaj, 14.30 Centrum, 15.00 Kolonia Targowisko.

  • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła rodzinom: Kuryło, Baran, Chudy, Kuryło, które przekazały po 50 zł na kwiaty. Czcicielom św. Rity dziękujemy za piękne róże, obrazki, pamiątki modlitewnych spotkań. Dziękuję p. Sylwkowi Głąbowi za prace na parafialnym parkingu.

  • We wtorek 24 maja NMP Wspomożycielki Wiernych. W czwartek 26 maja Dzień Matki i liturgiczne wspomnienie św. Filipa Nereusza.

  • W sobotę 28 maja po raz pierwszy obchodzone wspomnienie bł. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. Na Jasnej Górze spotkanie młodych organizowane przez Rodzinę Radia Maryja. Wybieramy się z naszymi starszymi ministrantami. Przyszłą niedzielę 29 maja będziemy obchodzić jako Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

  • Trwają zapisy na pielgrzymkę na Święty Krzyż, która będzie w sobotę 4 czerwca. Chętnych do udziału proszę o kontakt. W piątek odbył się pogrzeb pochodzącej z Biskupia +Krystyny Tomiło. Polecajmy zmarłą miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!