Informacje duszpasterskie

12 czerwca 2022 r.

Uroczystość Najświętszej Trójcy

 • Dziękujemy Bogu za dzisiejszą Uroczystość I Komunii św.

 • Dołączam się do podziękowań dziewczynek wobec wszystkich, którzy pomogli im przygotować się i przeżyć jak najlepiej spotkanie z Panem Jezusem w piątkowym sakramencie pokuty i pojednania oraz dzisiejszej Eucharystii. Dziękujemy ks. Grzegorzowi Bogdańskiemu za wspólną modlitwę, skierowane słowo, księżom katechetom: ks. Mieczysławowi Felowi, ks. Mirosławowi Kawczyńskiemu. Serdeczne podziękowania kieruję do rodziców, którzy dzielnie zaangażowali się i wcześniej, począwszy od września, i w ostatnich dniach w przygotowanie i przeżycie uroczystości.

 • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła, piękne udekorowanie naszej świątyni, w czym wydatnie pomogły p. Basia Baran i Sylwia Wiechnik. Wielkie dzięki za ufundowane jako dar dla parafii kropielnicę i kadzielnicę. Dziękujemy p. kościelnemu Wiesławowi Szydłowskiemu i p. Eli, p. organiście Sławomirowi Bandoszowi i Wiktorii Kolano, nauczycielom oraz innym. Niech Bóg wynagradza swym błogosławieństwem! Dziękuję Wam – drogie dziewczynki – za wasze zaangażowanie, poświęcony czas, który ofiarowany Bogu, nigdy nie jest stracony, za spotkania, wspólne modlitwy, które mam nadzieję będą trwały.

 • Przez najbliższe dni będziemy przeżywać tzw. Biały Tydzień z pełnym już uczestnictwem we Mszach świętych. Jutro 13 czerwca Wspomnienie św. Antoniego z Padwy – patrona, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach. W ramach Białego Tygodnia wyruszymy z dziewczynkami i bliskimi do Sanktuarium w Radecznicy na Mszę św. o godz. 9.00. O godz. 12.00 Mszy św. będzie tam przewodniczył abp Marek Jędraszewski z Krakowa. U nas wieczorem, po Mszy o godz. 18.00 Różaniec fatimski. W piątek pielgrzymka dzieci do Niepokalanowa, a w sobotę wyruszymy do Sanktuarium Matki Bożej Płaczącej w Archikatedrze Lubelskiej. We wtorek 14 czerwca bł. biskupa Michała Kozala – męczennika II wojny światowej.

 • W czwartek 16 czerwca Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msza św. o godz. 8.00 w Tarnawce, o godz. 10.00 w Targowisku, po której tradycyjna procesja wokół kościoła. Postarajmy się przeżyć ten dzień jak najlepiej przez czynny udział we Mszy świętej i procesji, niesienie feretronów i chorągwi, które wcześniej proszę przygotować, odświeżyć; wspólny śpiew – nie jako obserwatorzy, ale prawdziwie wierzący uczestnicy. Zamanifestujmy naszą wiarę w obecność Pana Jezusa w Najświętszej Hostii, szczególnie wobec różnych profanacji i lekceważenia tego, co jest naszym największym skarbem i świętością.

 • Proszę parafian z kolejki sprzątania, a więc mieszkańców Kolonii Biskupie o przygotowanie kościoła, mieszkańców poszczególnych wiosek o przygotowanie ołtarzy: 1. ołtarz – Kolonia Zakrzew i Kolonia Targowisko, 2. ołtarz – Biskupie, 3. ołtarz – Targowisko, 4. ołtarz – Wólka Ponikiewska. Udekorujmy też nasze obejścia, domy. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do służenia przy ołtarzu. Próba w środę po Mszy św. wieczorowej, a więc ok. 18.40. Po procesji indywidualne błogosławieństwo dzieci. W Boże Ciało będzie z nami ks. prałat Tadeusz Kądziołka.

 • W piątek 17 czerwca św. Brata Alberta Chmielowskiego.

 • Jest dyspensa od charakteru pokutnego. Zgodnie z zapowiedzią w poszczególne dni Oktawy Bożego Ciała będą sprawowane Msze św. w intencji mieszkańców poszczególnych wiosek w związku z poświęceniem pól. Będziemy się modlić o dobrą pogodę, pomyślne zbiory, błogosławieństwo Boże dla codziennej pracy.

 • Za tydzień będziemy gościć w naszej parafii Barbarę Zalewską z Lublina, która od lat jest propagatorką kultu św. Rity i złoży o tym świadectwo.

 • Po naszych pięknych okolicach przejeżdża dziś od Wysokiego, m.in. ok. godz. 12.00 w Tarnawce i Kolonii Zakrzew kolarski Maraton. Zachęcam, by wyjść na trasę i wspierać uczestników wyścigu.

 • Zmarł +Jan Tadeusz Maksim z Biskupia. Pogrzeb planowany jest na wtorek 14 czerwca o godz. 13.30. Polecajmy zmarłego miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!