Informacje duszpasterskie

19 czerwca 2022 r.

XII Niedziela Zwykła


 • Trwamy w radości Oktawy Bożego Ciała. Jak każdej niedzieli Pan Bóg obficie zastawia dla nas stół Słowa i Eucharystii. Pragniemy coraz głębiej wnikać w tajemnicę Boga, który pozostał z nami pod postaciami chleba i wina.

 • Dziękujemy p. Barbarze Zalewskiej z Lublina za obecność i osobiste świadectwo o św. Ricie. Czciciele Świętej z Cascii zapraszają do wspólnej modlitwy w środę 22 czerwca od godz. 17.30.

 • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Uroczystości Bożego Ciała. Bóg zapłać parafianom z Kolonii Biskupie za posprzątanie kościoła. Na czwartkowe święto usłużyli: Teresa i Ryszard Tomaszkowie, Grażyna Maciąg, Beata Kolano i Alina Tochman, po 50 zł na kwiaty przekazały rodziny Maciągów, Kolanów, Tomaszków i Tochmanów. Wczoraj sprzątały: Ewelina Wolfram, Agata Książek i Maria Sosnówka, rodziny Wolframów i Sosnówków przekazały po 100 zł. Dziękujemy przedstawicielom poszczególnych wiosek, którzy przygotowali, udekorowali ołtarze na procesję: z Kolonii Zakrzew i Kolonii Targowisko, Biskupia, Boćkowa i Wólki Ponikiewskiej. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w zorganizowanie procesji – p. kościelnemu Wiesławowi za czuwanie nad wszystkim, p. organiście Sławomirowi, Wiktorii, służbie liturgicznej, ministrantom, dzieciom m.in. obchodzącym Biały Tydzień, strażakom z pocztem sztandarowym, niosącym krzyż, baldachim, feretrony, chorągwie, świece, dziewczynkom sypiącym kwiaty i ich rodzicom. Dziękuję za wszelką pomoc i wykonane prace. Bóg zapłać za odnowienie, pomalowanie altanki, ofiarowaną ławeczkę Mariuszowi Mazurkowi, za pomoc Krystianowi Mazurkowi.

 • W kolejne dni gromadzimy się na wieczornych Mszach świętych dziękując Bogu za dar Jego obecności w Najświętszym Sakramencie. Ogarniamy modlitwą mieszkańców poszczególnych wiosek naszej parafii, prosząc o Boże błogosławieństwo, sprzyjającą pogodę, pomyślne zbiory, uświęcenie codziennej pracy.

 • We czwartek 23 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Wszystkich, również dzieci, zapraszam do czynnego uczestnictwa.

 • Po Mszy św. o godz. 18.00 będzie procesja eucharystyczna do 4 ołtarzy – podobnie jak w Boże Ciało, a następnie błogosławieństwo wianków, ziół i na koniec indywidualne błogosławieństwo dzieci. Tego dnia (wyjątkowo dzień wcześniej) liturgiczna Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela i Dzień Ojca.

 • W piątek 24 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. Z racji uroczystości w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych.

 • W piątek Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w kościele w Zakrzewie o godz. 8.00, u nas Msze św. wieczorem.

 • Dziś odpust w Gilowie, a za tydzień w parafii Chłaniów.

 • W sobotę 25 czerwca Niepokalanego Serca Maryi.

 • Pielgrzymi na uroczystości odpustowe w częstochowskim Sanktuarium Najdroższej Krwi Chrystusa wyruszają w przyszłą niedzielę 26 czerwca br. Zbiórka przy naszym parafialnym kościele o godz. 4.15, powrót ok. godz. 23.00.