Informacje duszpasterskie

10 lipca 2022 r.

XV Niedziela Zwykła


 1. W tym czasie – dla jednych wakacji, urlopów, odpoczynku, dla innych, dla nas w większości – wytężonej pracy, zbierania owoców ziemi, gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane.

 2. Bóg zapłać ks. Rafałowi Olchawskiemu, wicedyrektorowi Archidiecezjalnego Wydawnictwa „Gaudium” za dzisiejszą posługę w naszej parafii. Dziękujemy parafiankom z Wólki Ponikiewskiej za posprzątanie kościoła. Wczoraj usłużyły Kazimiera Bieńko, Kazimiera Maciąg i Agnieszka Rubaj, które przekazały po 50 zł na kwiaty. Do kwiatów po 50 zł dołożyły Janina Misztal, Krystyna Zych i Monika Pecyna. Wspaniały dar dla kościoła ofiarowała Teodozja Kotuła. Ufundowała 2 piękne ornaty – jeden z wizerunkiem Matki Bożej Szkaplerznej, drugi zielony do koncelebry oraz fioletową kapę.

 3. Jutro 11 lipca liturgiczne Święto św. Benedykta opata, patrona Europy. We wtorek 12 lipca Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu.

 4. W środę 13 lipca świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta. W dzień fatimski Msza św. o godz. 18.00, a następnie procesja różańcowa.

 5. W piątek 15 lipca św. Bonawentury.

 6. W sobotę 16 lipca – Święto NMP z Góry Karmel. Z tej okazji dzisiaj odpust w Płonce, a za tydzień 17 lipca uroczystość odpustowa w naszej parafii, jak zwykle w niedzielę po 16 lipca.

 7. W przeddzień odpustu w sobotę 16 lipca o godz. 18.00 Msza św. w intencji zmarłych kapłanów, parafian, spoczywających na tutejszym cmentarzu i wszystkich naszych bliskich zmarłych. Będziemy w tych dniach odwiedzać z modlitwą groby naszych bliskich.

 8. Zatroszczmy się o ład i porządek na cmentarzu, w otoczeniu, przy kościele. Wciąż jest prośba o segregowanie śmieci, oddzielanie szkła, plastiku, ziemi od suchych, naturalnych części i składanie w odpowiednich miejscach albo najlepiej zabieranie ze sobą.

 9. W dzień odpustu o godz. 8.00 będzie Msza św. w kaplicy w Tarnawce, w Targowisku o 10.00 i 12.00. Sumie odpustowej o godz. 12.00 przy ołtarzu polowym przewodniczyć będzie ks. Mariusz Nakonieczny – proboszcz parafii bł. biskupa Władysława Gorala w Lublinie. Weźmy udział w naszych dorocznych uroczystościach jak najliczniej. Zapraszam parafian i bliskich, gości, dzieci i młodzież do czynnego uczestnictwa. Proszę o przygotowanie ołtarza polowego, procesji, chorągwi, feretronów. Dzieci zapraszam do udziału w strojach komunijnych i do sypania kwiatów. Proszę o obecność strażaków, grup, wspólnot z wszystkich części parafii, zorganizowanie służb porządkowych. Przygotujmy się do odpustu przede wszystkim duchowo, by otrzymać łaski z nim związane.

 10. Zapowiedź przedślubna. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Iwona Magdalena Słomka z Biskupia, parafii tutejszej i Piotr Łukasz Klimek z parafii Wszystkich Świętych w Bychawce.

 11. Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, pismo „Miłujcie się”.

 12. Organizatorzy zapraszają na bezpłatne badanie słuchu w czwartek 14 lipca przy Urzędzie Gminy w Zakrzewie.

 13. Intencje Mszy świętych.

 14. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.