Informacje duszpasterskie

17 lipca 2022 r.

Uroczystość odpustowa ku czci NMP z Góry Karmel


 • Dziękujemy Panu Bogu za dzisiejszy dzień, w którym obchodzimy Uroczystość odpustową ku czci NMP z Góry Karmel. Wczoraj modliliśmy się za naszych bliskich zmarłych, za spoczywających na tutejszych cmentarzach, a dzisiaj radujemy się wspólnotą modlitwy i wiary zgromadzoną przy Matce Bożej Szkaplerznej.

 • Serdeczne Bóg zapłać ks. Mariuszowi Nakoniecznemu – proboszczowi parafii bł. biskupa Władysława Gorala w Lublinie za przewodniczenie naszym uroczystościom, posługę słowa. Na ręce ks. dziekana Krzysztofa Adamowskiego z Turobina Bóg zapłać wszystkim księżom za obecność, posługę przy ołtarzu, w konfesjonałach. Wszystkim zaangażowanym w liturgię – organiście, kościelnemu, ministrantom, dzieciom, młodzieży i starszym, strażakom z pocztem sztandarowym. Dziękujemy Gminnej Orkiestrze Dętej z Zakrzewa pod kierownictwem Augustyna Pałubskiego. Dziękuję wszystkim uczestnikom tak licznie dzisiaj zebranym – parafianom i drogim gościom. Bóg zapłać wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg naszego święta, za prace wykonane ostatnio, za porządki w kościele i otoczeniu, na cmentarzu. Parafianom z Wólki Ponikiewskiej, którzy posprzątali kościół, przygotowali ołtarz polowy oraz przekazali po 50 zł na kwiaty: Krystyna Rubaj i Urszula Rubaj, Edyta i Mirosław Rubajowie, Marzena i Bogdan Zychowie. Do kwiatów po 50 zł dołożyły Genowefa Zych i Zofia Zych. Dziękujemy Barbarze Baran i Marzenie Polskiej za przygotowanie dekoracji kwiatowej, Elżbiecie i Wiesławowi Szydłowskim za stałą troskę o kościół, obrusy, szaty liturgiczne, czuwanie nad wszystkim. Roman Łukasik zabezpieczył teren spryskując od komarów. Dziękuję za dary do kuchni, przygotowanie poczęstunku dla księży, dla orkiestry. Bóg zapłać za ofiary przekazywane na kościół i codzienne funkcjonowanie parafii, m.in. ostatnio 200 zł od Teresy Porzuc, 3 bezimienne ofiary po 100 zł.

 • W tym tygodniu liturgiczne wspomnienia: w piątek 22 lipca liturgiczne Święto św. Marii Magdaleny, w sobotę 23 lipca św. Brygidy patronki Europy.

 • W przyszłą niedzielę 24 lipca Święto Dziadków i Osób Starszych.

 • Rozpoczniemy również Tydzień św. Krzysztofa – czas naszej modlitwy o bezpieczeństwo na drogach i również wspierania misjonarzy. Po Mszach świętych będzie błogosławieństwo pojazdów oraz zbiórka „1 grosz za 1 kilometr jazdy” na środki transportu dla misjonarzy.

 • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: II zapowiedź: Iwona Magdalena Słomka z Biskupia, parafii tutejszej i Piotr Łukasz Klimek z parafii Wszystkich Świętych w Bychawce.

 • I zapowiedź: Daniel Sadło z Kolonii Targowisko, parafii tutejszej i Karolina Kukla z parafii św. Józefa Robotnika w Kocudzy.

 • W środę 13 lipca odbył się pogrzeb +Tadeusza Rubaja, l. 83 z Biskupia. Jako wspólnota parafialna polecajmy go miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

 • Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego, pismo „Miłujcie się”.

 • Intencje Mszy świętych.

 • Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.