Informacje duszpasterskie 26 grudnia 2021 r. – Niedziela Świętej Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 • Dzisiejsza niedziela kieruje nasz wzrok w stronę Świętej Rodziny z Nazaretu. Liturgia zaprasza nas nie tylko do zawierzenia naszych najbliższych Jezusowi, Matce Bożej i św. Józefowi, ale nade wszystko do kształtowania codziennego życia na wzór Świętej Rodziny.

 • Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na wsparcie KUL.

 • Serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przebieg Świąt, które przeżywamy. Dziękujemy Dariuszowi Mataczowi za ofiarowane drzewka, również Bogdanowi Przekazie za pomoc w ich dostarczeniu. Ustawieniem choinek zajęli się: Zygmunt Kotuła, Wiesław Szydłowski i Piotr Pecyna. Bóg zapłać rodzinom dzieci przygotowujących się do I Komunii św. za posprzątanie i dezynfekcję kościoła zarówno w środę, jak i wigilijne popołudnie, za przygotowanie świątecznych dekoracji, przystrojenie choinek, szopki, przekazanie po 50 zł na kwiaty. Pomagało też kilkoro młodych: Ola Zych, Piotrek Kostrzewski, Natalka Łukasik, Oktawia Pecyna, Kacper Rubaj. Dziękujemy p. Basi Baran za wykonanie wieńców na filary, pomoc przy dekorowaniu, przywóz wraz z Marzeną Polską kwiatów – gwiazd betlejemskich zdobiących ołtarze, p. Eli i Wiesławowi Szydłowskim za odświeżenie i wymianę obrusów, szat liturgicznych, czuwanie nad wszystkim. Dziękuję za różne dary przekazane do kuchni.

 • Jutro 27 grudnia – dzień św. Jana Apostoła i Ewangelisty. Na Mszy św. o godz. 8.00 błogosławieństwo i kosztowanie wina.

 • We wtorek 28 grudnia święto Młodzianków – niewinnych dzieci zamordowanych w Betlejem. To dzień intensywnej modlitwy przebłagalnej za grzechy dzieciobójstwa, modlitwy w obronie życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

 • W środę 29 grudnia nasz doroczny odpust ku czci Patrona naszej Parafii – św. Tomasza Becketa. Dla niektórych to dzień pracy, ale pamiętajmy, że dla naszej wspólnoty parafialnej jest to dzień świąteczny, uroczystość. Msze św. o godz. 10.00 i Suma odpustowa o godz. 12.00, której będzie przewodniczył i słowo wygłosi ks. Krzysztof Adamowski – dziekan z Turobina. Święto ubogaci Kapela Turobińska, w której działa nasza młoda parafianka Wiktoria Kolano. Serdecznie zapraszam wszystkich parafian i miłych gości na te uroczystości.

 • W piątek ostatni dzień roku kalendarzowego, któremu patronuje św. Sylwester. Zapraszam na Mszę św. o godz. 16.00. Będziemy dziękować za Rok Pański 2021, a po Mszy św. nabożeństwo przebłagalno-dziękczynne z Te Deum i Suplikacjami. Metropolita Lubelski udzielił na ten dzień dyspensy od obowiązku zachowania charakteru pokutnego piątku.

 • W sobotę 1 stycznia Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi, Światowy Dzień Modlitw o Pokój i I sobota miesiąca. Msze św. według niedzielnego porządku. Między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniem tajemnic różańcowych.

 • Rozpoczniemy już w tym tygodniu wizytę duszpasterską. We wtorek 28 grudnia od godz. 9.30 odwiedzę chętne rodziny z Kolonii Biskupie, w czwartek 30 grudnia od 9.30 mieszkańców Kolonii Targowisko. Chętne rodziny z poszczególnych miejscowości będę odwiedzał z modlitwą i błogosławieństwem w kolejne dni, oczywiście z zachowaniem odpowiednich środków ostrożności.

 • SANEPID przypomina zasady bezpieczeństwa sanitarnego w czasie epidemii.

 • Polecam gorąco świąteczne wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego z ciekawymi dodatkami.

 • 24 grudnia odbył się pogrzeb +Lucjana Milanowskiego, l. 81 z Kolonii Zakrzew. Jako wspólnota parafii modlimy się o jego zbawienie: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

 • Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.