Informacje duszpasterskie

14 sierpnia 2022 r.

XX Niedziela Zwykła


  • Trwamy we wspólnocie dziękczynienia za Boże dary, chcemy nieść ogień Bożej miłości w naszą codzienność. Łączymy się duchowo z pątnikami 44. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę, którzy docierają dziś przed tron Jasnogórskiej Pani.

  • W rocznicę męczeńskiej śmierci i liturgiczne wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbe obchodzimy dzień modlitwy za pomordowanych w obozach, więzieniach i łagrach.

  • Jutro 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej, dzień naszych parafialnych dożynek i 102 rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej z 1920 r. – Cudu nad Wisłą. Porządek Mszy świętych jak w niedziele. Na Mszach błogosławieństwo ziół, kwiatów i zbóż. O godz. 10.00 przed kościołem poświęcenie wieńców z poszczególnych wiosek, a następnie Msza święta dziękczynna za tegoroczne zbiory. Będzie z nami pochodzący z Chłaniowa ks. ppłk Krzysztof Pietrzniak.

  • Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w przygotowanie dożynkowych uroczystości. Bóg zapłać za przygotowanie dekoracji kościoła paniom Basi Baran i Marzenie Polskiej. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na materiały dekoracyjne: od rodziny Pecynów 100 zł, Agnieszki Pochwatki i Krystyny Bochniak po 50 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, którymi wspieramy działalność Caritas Archidiecezji Lubelskiej, m.in. kolonie wakacyjne dla 500 dzieci z Polski i z Ukrainy. Caritas pomaga także uchodźcom z Ukrainy w Polsce, wysłała 202 tiry i 125 busów z pomocą humanitarną za wschodnią granicę. Dziękuję serdecznie radnym za przeprowadzenie zbiórki na spłatę instalacji fotowoltaicznej, Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom za przekazane datki.

  • Dziś odpust w parafii Żółkiewka ku czci św. Wawrzyńca, jutro – w parafii Olchowiec ku czci św. Maksymiliana, w środę 17 sierpnia wspomnienie św. Jacka Odrowąża, w sobotę 20 sierpnia św. Bernarda opata. Od 18 do 21 sierpnia br. w Garbowie odbywa się X edycja Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. To propozycja dla tych, którzy chcą przeżywać radość ze spotkania z Jezusem, dzielić się wiarą, nawiązać nowe przyjaźnie. W programie liturgie, konferencje oraz radosna zabawa. Szczegóły na plakacie i na stronie wydarzenia smal.lublin.pl

  • Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć: Paweł Kozieł z Wólki Ponikiewskiej, parafii tutejszej i Magdalena Pietraszek z Rudnika, parafii św. Mikołaja w Zakrzówku. Karolina Wójtowicz z Wólki Ponikiewskiej, parafii tutejszej i Łukasz Dawid Poniewozik z Kajetanowa, parafii MB Częstochowskiej w Giełczwi.

  • W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Tadeusza Rubaja, l. 87 z Wólki Ponikiewskiej. Polecajmy zmarłego miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

  • Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

  • Intencje Mszy świętych [LINK].

  • Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.