Informacje duszpasterskie

9 października 2022 r.

XXVIII Niedziela Zwykła


 1. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków. Na dziś zostało wyznaczone liczenie wiernych uczestniczących we Mszy świętej (tzw. dominicantes) i przyjmujących Komunię świętą (communicantes). Ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na „Papieskie Dzieło Rozkrzewiania Wiary”.

 2. Kolejni parafianie z Targowiska zadbali o przygotowanie, posprzątanie kościoła. Wczoraj usłużyły: Ewa Matacz, Agnieszka Brodowska i Sylwia Garszczal, które przekazały po 50 zł. Dziękujemy też młodemu pokoleniu za pomoc i uczenie się troski o parafialną świątynię. 200 zł ofiarowali na kościół z okazji jubileuszu małżeństwa Janina i Józef Zdyblowie. Bóg zapłać!

 3. We wtorek 11 października Wspomnienie św. Jana XXIII papieża.

  W czwartek 13 października bł. Honorata Koźmińskiego i dzień fatimski. Różaniec z procesją o 16.30.

  W piątek 14 października, w Dzień Edukacji Narodowej pamiętajmy w modlitwach o naszych nauczycielach i wychowawcach.

  W sobotę 15 października św. Teresy od Jezusa.

 4. W przyszłą niedzielę 16 października dzień św. Jadwigi Śląskiej. W 44. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową będziemy obchodzić w Polsce XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask prawdy”. Jak co roku wesprzemy Dzieło Nowego Tysiąclecia – zdolną młodzież z niezamożnych rodzin. Będzie też jak przed rokiem atrakcja – papieskie kremówki, które przyjadą do nas prosto z Wadowic.

 5. Zbliżają się dni poświęcone naszej szczególnej pamięci o zmarłych. W pierwszych dniach listopada, gdy modląc się za zmarłych i nawiedzając cmentarz można uzyskać odpust zupełny, będą Msze święte i Różaniec za zmarłych z rodzin poszczególnych wiosek. Na ławkach przy wyjściu z kościoła są już wyłożone kartki wypominkowe. Proszę je wypełniać czytelnie, imiona podawać najlepiej w 1. przypadku i składać na tacę, w zakrystii bądź w kancelarii z wyraźnym zaznaczeniem, z jakiej miejscowości.

  Bardzo prosimy wszystkich mających groby na naszym cmentarzu o umiar i rozsądek w przynoszeniu ozdób nagrobnych /zwłaszcza w obliczu kryzysu/ oraz o zabieranie zużytych śmieci ze sobą.

 6. Polecam prasę katolicką. Przy wyjściu z kościoła są nowe i starsze numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego oraz inne pisma.

 7. Intencje Mszy świętych [LINK].

 8. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.