Informacje duszpasterskie 2 stycznia 2022 r. – II Niedziela po Narodzeniu Pańskim

 • Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim. Modlimy się dzisiaj, aby Bóg napełnił cały świat swoją chwałą i ukazał się wszystkim narodom.

 • Dzisiejsza taca przeznaczona na Seminarium Duchowne w Lublinie.

 • Dziękuję bardzo za wszelką pomoc w zorganizowaniu uroczystości odpustowych ku czci patrona naszej parafii św. Tomasza Becketa. Za pomoc w kościele i na plebanii, p. Bogusi Krasoń i Beacie Milanowskiej za przygotowanie poczęstunku dla Kapeli Turobińskiej i obiadu dla księży gości. Dziękuję za dary do kuchni przekazane i przed świętami, i na odpust. Bóg zapłać za troskę o kościół: uprzątnięcie po święceniu owsa rodzinom Kwietniewskich i Zychów, posprzątanie zarówno na odpust, jak i w piątek: Katarzynie i Ani Kopciewicz oraz Małgorzacie Tokarz, które przekazały po 50 zł, również po 50 zł Teresa Porzuc i Krystyna Gołębiowska.

 • Dziękujemy za ofiary na kościół, na wsparcie parafii: 300 zł od Joanny i Przemysława Gąbków z okazji chrztu syna Szymona, na konto przekazali 300 zł Bożena i Sławomir Zalewscy z Łodzi, 250 zł Barbara i Piotr Burkowie z Biskupia; za ofiary składane przy okazji wizyty duszpasterskiej, które przeznaczymy na opłaty związane z codziennym funkcjonowaniem parafii, energię, ubezpieczenia, a przede wszystkim na instalację fotowoltaiczną, która pozwoli ograniczyć koszt ogrzewania kościoła, działania pomp ciepła.

 • Odbyła się już wizyta duszpasterska w Kolonii Biskupie i Kolonii Targowisko.

 • Porządek kolędy w następne dni: – w poniedziałek 3 stycznia od godz. 9.00 – Biskupie od Lubiczów do krzyżówki; – we wtorek 4 stycznia od godz. 9.00 – Biskupie (od krzyżówki do kościoła); – w środę 5 stycznia od godz. 14.00 – Kolonia Zakrzew; – w piątek 7 stycznia od godz. 9.00 do 14.30 – Targowisko Budy i Podgaj; – w sobotę 8 stycznia od godz. 9.00 – Targowisko centrum i Boćków.

 • SANEPID przypomina zasady bezpieczeństwa sanitarnego w czasie epidemii.

 • W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte jak w niedziele. Na Mszach św. obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. W tym dniu szczególną modlitwą ogarniamy dzieło misyjne Kościoła, wszystkich misjonarzy. Taca przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. To również I czwartek miesiąca.

 • Między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu. Do wspólnej modlitwy zaprasza Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

 • 7 stycznia I piątek.

 • W przyszłą niedzielę 9 stycznia Święto Chrztu Pańskiego. Podziękujemy Bogu za dar wiary, Kościoła, za łaskę Chrztu świętego. Będzie też piękna uroczystość wprowadzenia relikwii św. Rity, o które postarała się przebywająca aktualnie we Włoszech nasza parafianka Urszula Rubaj, która ufundowała już piękną figurę. Czcicielki świętej z Cascii złożyły się z kolei na relikwiarz, zebrały 2150 zł. Postać świętej Patronki od spraw bardzo trudnych, która zdobywa coraz większe grono czcicieli przybliży ks. Krzysztof Kwiatkowski – kanclerz Kurii Metropolitalnej w Lublinie.

 • Polecam gorąco świąteczne wydania Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego z ciekawymi dodatkami. Intencje Mszy świętych.

 • Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.