Informacje duszpasterskie

6 listopada 2022 r.

XXXII Niedziela Zwykła


 1. Dziś I niedziela miesiąca. Liturgia Słowa przypomina prawdę o zmartwychwstaniu i życiu wiecznym, a modlitwa za zmarłych pozwala nam pogłębiać wiarę, że spotkamy się z nimi w królestwie Bożym. W łączności z należącymi do Kół Żywego Różańca trwamy na modlitwie adorując Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie.

 2. Ofiary składane dziś na tacę są przeznaczone na budownictwo sakralne w Archidiecezji.

 3. Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniu i przeżyciu Uroczystości Wszystkich Świętych, Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. Dziękujemy za nieodpłatną pomoc w uprzątnięciu odpadów z cmentarza. W poniedziałek usłużyli: Dariusz Matacz, Piotr Pecyna, Andrzej Matacz oraz parafianie z Tarnawki: Dariusz Berbeć, Roman Łukasik, Zdzisław Kutrzepa, Mateusz Boruń i Krzysztof Nieściur.

 4. Dziękujemy grupie radnych za inicjatywę i zbiórkę na wywóz śmieci. Zebrano 1813 zł. Bóg zapłać za troskę o kościół. P. Eli Szydłowskiej za odświeżenie obrusów i szat liturgicznych, pp. Basi Baran i Marzenie Polskiej za listopadową dekorację ołtarzy; za wczorajsze sprzątanie: Małgorzacie Tokarz, Ani i Katarzynie Kopciewicz, które przekazały po 50 zł. 50 zł na kwiaty dołożyły Teresa Porzuc i Krystyna Gołębiowska. Bóg zapłać za bezimienną ofiarę 200 zł.

 5. Wczoraj byliśmy z grupą młodych parafian na wycieczce-pielgrzymce do Górecka Kościelnego, Krasnobrodu i Zamościa w nagrodę za gorliwe uczestnictwo w tegorocznych nabożeństwach różańcowych.

 6. W piątek 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. Panu Bogu dziękujemy za naszą Ojczyznę i wspaniałych ludzi oddanych Polsce, którzy dla niej się trudzili, niejednokrotnie oddali życie. Powierzamy Bogu naszą przyszłość, modlimy się o mądrość, jedność i odpowiedzialność dla Polaków, byśmy byli wierni Bogu, Krzyżowi i Ewangelii. Wywieśmy flagi narodowe. Arcybiskup Stanisław Budzik udzielił na ten dzień dyspensy od charakteru pokutnego, w tym od zachowania wstrzemięźliwości od spożywania pokarmów mięsnych. Zachęca jednocześnie do wykonania w stosownym czasie uczynków pokutnych, zwłaszcza dzieł miłosierdzia i pobożności.

 7. 11 listopada to również liturgiczne wspomnienie św. Marcina z Tours;

 8. W środę 9 listopada liturgiczne Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, która jest katedra biskupa Rzymu.

 9. W czwartek 10 listopada Wspomnienie św. Leona.

 10. W sobotę 12 listopada św. Jozafata.

 11. W przyszłą niedzielę 13 listopada XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Będzie zbiórka ofiar do puszki na pomoc bezdomnym. Jak zwykle zachęcam do czytania prasy katolickiej; są kolejne numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Mały Gość Niedzielny.

 12. W zakrystii kalendarze maryjne na 2023 rok.

 13. Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.

 14. W kolejne dni spotykamy się z mieszkańcami poszczególnych wiosek na Mszy św. i Różańcu za bliskich zmarłych: Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 modlitwa wypominkowa rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii św.

 • Poniedziałek 7 listopada godz. 8.30 – Wólka Ponikiewska

 • Wtorek 8 listopada godz. 8.30 – Kolonia Biskupie, Kolonia Targowisko i Kolonia Zakrzew