Informacje duszpasterskie 28 listopada 2021 r. – I Niedziela Adwentu

 • Okres Adwentu, który rozpoczynamy ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Przeżywamy święte i radosne oczekiwanie w tak potrzebnym nam wszystkim wyciszeniu.

 • Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje, które prowadzi ks. Maksymilian Robak z parafii św. Józefa w Kraśniku. Porządek rekolekcji. Zaprośmy bliskich i znajomych, abyśmy jak najliczniej i owocnie skorzystali z danego nam czasu łaski. Taca z wtorku do dyspozycji naszego rekolekcjonisty, również jako wynagrodzenie za jego posługę.

 • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Usłużyły wczoraj: Kazimiera Wójtowicz, Marta Hamerla i Mariola Osuch. Przekazały też po 50 zł na materiały dekoracyjne: Bogusława Rekiel, Kazimiera Wójtowicz, Marta Hamerla i Aleksandra Wereska. P. Basi Baran dziękujemy za przygotowanie wymownej adwentowej dekoracji, p. Eli i Wiesławowi Szydłowskim za odświeżenie obrusów i stałą troskę o kościół.

 • Bóg zapłać za ofiary na kościół. Ostatnio po 200 zł Hieronima i Władysław Wójtowiczowie oraz Anna i Ryszard Buryłowie. Bardzo dziękuję za porządki na plebanii, umycie okien, odświeżenie firanek, zasłon Marzenie Polskiej, Marii Matacz, Jolancie Mazurek i Edycie Rubaj. Dziękuję za dary do kuchni i wszelką pomoc.

 • We wtorek 30 listopada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła.

 • W piątek 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego.

 • W sobotę 4 grudnia św. Barbary.

 • W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 • W czwartek do wspólnej modlitwy od godz. 7.15 zaprasza Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

 • W piątek Msza św. w kaplicy w Tarnawce o godz. 15.30, w kościele w Targowisku o godz. 17.00.

 • W Adwencie zachowujemy piękną tradycję Mszy św. wotywnej o Matce Bożej zwanej Roratami. W Tarnawce taka Msza będzie w środy o godz. 7.00, w Targowisku w soboty o godz. 7.00. Zachęcam do udziału w tych Mszach dorosłych i dzieci, również z lampionami.

 • W I sobotę po Roratach Różaniec przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

 • W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.00 poświęcenie i przekazanie medalików dla dziewczynek przygotowujących się do I Komunii świętej.

 • Dziś na Mszy św. o godz. 8.00 poświęciliśmy opłatek – chleb, którym w zgodzie i z życzliwością będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej. Proszę radnych z poszczególnych wiosek o pobranie opłatka i przekazanie dla rodzin naszej parafii z zachowaniem odpowiednich zasad bezpieczeństwa. Przyjęcie poświęconego opłatka jest znakiem chrześcijańskiej wspólnoty i przyjęcia Chrystusa do domu.

 • Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na ogrzewanie kościoła, a również dokumentację wniosku o dofinansowanie remontu wewnętrznych ścian kościoła, który złożyliśmy do Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 • Jeszcze w tym roku będzie montowana przy naszym kościele instalacja fotowoltaiczna, która spłacana przez najbliższe lata w kolejnych ratach pozwoli obniżyć koszty zużywanej zwłaszcza przy ogrzewaniu kościoła energii.

 • Nowa strona internetowa parafii www.targowiskobecket.pl z informacjami i przywróconą transmisją nabożeństw. Wielkie dzięki dla Adriana Skrzypka za poświęcony czas i pomoc.

 • W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas, przy wejściu do kościoła katolickie pisma: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

 • W środę 23 listopada odbył się pogrzeb pochodzącej z Tarnawki +Marianny Kutrzepy, l. 95. Módlmy się o jej zbawienie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!

 • Organizatorzy szkolenia w zakresie stosowania środków ochrony roślin proszą o przekazanie informacji, że takie szkolenie będzie 10.12.2021 r. o godz. 9.30 w Urzędzie Gminy w Zakrzewie.

 • Intencje Mszy świętych. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła. Porządek rekolekcji adwentowych 2021 w Parafii św. Tomasza Becketa w Targowisku Prowadzi ks. Maksymilian Robak z Parafii św. Józefa w Kraśniku

 • Niedziela 28 listopada 8.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku

 • 10.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku

 • 11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kaplicy w Tarnawce

 • Poniedziałek 29 listopada 10.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku

 • 11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kaplicy w Tarnawce

 • 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku

 • Wtorek 30 listopada – dzień spowiedzi od 9.30 spowiedź w kościele w Targowisku, 10.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku, od 11.10 spowiedź w kaplicy w Tarnawce, 11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kaplicy w Tarnawce, od 15.30 spowiedź w kościele w Targowisku, 16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku