Informacje duszpasterskie 05 grudnia 2021 r. – II Niedziela Adwentu

  • W dzisiejszą II Niedzielę Adwentu, a I niedzielę miesiąca łączymy się w modlitwie z należącymi do Kół Żywego Różańca. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu. Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy się wspierać naszych braci w wierze modlitwą i ofiarą, stąd zbiórka do puszki na ten cel. Towarzyszymy papieżowi Franciszkowi pielgrzymującemu na Cypr i do Grecji. Łączymy się w dziękczynieniu za 30 lat istnienia Radia Maryja i za inne piękne dzieła powstałe przy toruńskiej rozgłośni.

  • Dziękujemy Bogu za czas parafialnych rekolekcji. Pielęgnujmy łaski, których doświadczyliśmy. Dziękuję za dary dla kuchni. Za pomoc w ugoszczeniu księży, przygotowanie poczęstunku dziękuję p. Bogusi Krasoń i Beacie Milanowskiej.

  • Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie kościoła. Usłużyli wczoraj: Elżbieta Wiechnik, Marzena Garszczal i Janusz Matacz, którzy przekazali po 50 zł, do kwiatów po 50 zł dołożyły też Agnieszka Brodowska i Sylwia Garszczal. Powoli myślimy o przygotowaniu choinek, dekoracji Bożonarodzeniowej kościoła. Proszę o to zwłaszcza rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Mile widziana jest młodzież i wszyscy, którzy zechcą się włączyć w przygotowanie świątecznej dekoracji w ostatnim tygodniu Adwentu.

  • Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymują dziś medaliki Niepokalanej.

  • Dziękuję serdecznie radnym za pomoc w rozprowadzeniu opłatków. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, dzięki którym możemy opłacać rachunki za ogrzewanie kościoła i wpłacić zaliczkę na instalację fotowoltaiczną.

  • Jutro 6 grudnia wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja – we wtorek 7 grudnia św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła – w środę 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.

  • Msze święte: w Tarnawce Roraty o godz. 7.00, w Targowisku o godz. 7.00 i 17.00. Matka Boża, objawiając się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: “Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. Od 12.00 do 13.00 zapraszamy do kościoła na wspólne przeżywanie Godziny Łaski. W czwartek 9 grudnia św. Juana Diego, w piątek 10 grudnia MB Loretańskiej. Przyszła III niedziela Adwentu 12 grudnia to niedziela „Gaudete” – Radości i dzień NMP z Guadalupe.

  • Wszystkich – dorosłych i dzieci z lampionami zapraszam na Roraty – Msze św. wotywne o Matce Bożej, która jest naszą Przewodniczką na adwentowych drogach: w Tarnawce w środy o godz. 7.00, w Targowisku w soboty o godz. 7.00.

  • W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas, przy drzwiach kościoła katolickie pisma: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.