Ogłoszenia

Ogłoszenie

Regulamin cmentarza parafialnego w Targowisku


REGULAMIN CMENTARZA PARAFIALNEGO W TARGOWISKU


 1. Cmentarz jest miejscem poświęconym, świadectwem wiary w życie wieczne i wyrazem szacunku do zmarłych. Jest miejscem ciszy, modlitwy i zadumy. Należy na nim zachować spokój, powagę i porządek.

 2. Cmentarz w Targowisku jest własnością Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Tomasza Becketa w Targowisku.

 3. W imieniu proboszcza za ład i porządek na cmentarzu odpowiada pełnomocnik, którym jest grabarz.

 4. Teren cmentarza jest objęty ochroną Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

 5. Czas i rodzaj pogrzebu, rodzaj grobu, miejsce na cmentarzu uzgadnia się z administratorem cmentarza w kancelarii parafialnej, gdzie należy przedłożyć oryginał aktu zgonu z Urzędu Stanu Cywilnego.

 6. Dysponenci grobu są zobowiązani do stałej troski o stan i wygląd grobu, nagrobka oraz jego otoczenia.

 7. Na wszelkie prace prowadzone na cmentarzu, w szczególności na ekshumację zwłok, budowę nowego pomnika, wykonywanie betonowych podestów przy grobie, jakiekolwiek nasadzenia należy uzyskać zgodę administratora.

 8. Należy też zadbać o uprzątnięcie miejsca po wykonanych pracach. Zabrania się zaśmiecania cmentarza. Śmieci odpowiednio posegregowane należy składać w miejscu do tego przeznaczonym.

 9. Na cmentarzu można zarezerwować miejsca na przyszły pochówek po uprzednim opłaceniu miejsca.

 10. Przez opłatę rezerwacyjną (tzw. pokładne) nie nabiera się praw własności do opłaconego miejsca, a jedynie staje się jego użytkownikiem na 20 lat.

 11. Opłaty wynikające z regulaminu, wnoszone m. in. w związku z prowadzonymi pracami przeznaczone są na utrzymanie porządku i właściwe funkcjonowanie cmentarza.

 12. Kontakt w sprawach cmentarza: Andrzej Matacz – tel. nr 786 993 401.

Ogłoszenie

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz dla Życia i…

Komunikat Metropolity Lubelskiego zapraszający na Marsz dla Życia i Rodziny w Lublinie


Umiłowani w Chrystusie Panu – Siostry i Bracia! 26 maja kolejny raz ulicami Lublina przejdzie Marsz dla życia i rodziny. Chcemy dziękować Bogu za bezcenny dar, jakim jest życie. Wyrażamy wdzięczność naszym rodzicom za to, że nas przyjęli jako dar oraz otoczyli miłością i troską. W Dniu Matki zwrócimy się ku naszym mamom i zgromadzimy się pod hasłem „Dziękuję, że mnie urodziłaś”. Początkiem spotkania będzie Msza Święta w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 15.00. Bezpośrednio po jej zakończeniu przejdziemy ulicami miasta, aż do Ogrodu Saskiego, gdzie pośród piękna zabytkowego parku będziemy przeżywać radość dzieci i wdzięczność dzieci Bożych. Dla najmłodszych będą przygotowane tam liczne atrakcje, między innymi piknik rodzinny. Całość zakończy się koncertem. Wyrazem naszego konkretnego zaangażowania w dziedzinie troski o życie będzie prowadzona zbiórka na rzecz Domu Samotnej Matki w Lublinie oraz na Hospicjum Małego Księcia. Zachęcam do uczestnictwa i wyrażenia swojego poparcia dla życia i rodziny.

Do zobaczenia!


Z modlitwą i błogosławieństwem Wasz biskup Stanisław

Lublin, dnia 16 maja 2024 r.

Ogłoszenie

Intencje Mszy Świętych 19.05.2024

INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Intencje zostały ujęte także w zakładce “Nabożeństwa


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego 19 maja 2024 r.

8.00 O Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego dla Gabriela i jego rodziców

10.00 +Marianna (rśm), Paweł z rodz. Olejarzów, Janina, Kazimierz z rodz. Rubajów

Chrzest: Aleksander Rubaj

12.00 Kaplica w Tarnawce: 1. Suma w intencji parafian, bliskich i dobrodziejów

2. +Bolesław Rekiel (5 rśm), Leokadia i Edward Rekiel


Poniedziałek 20 maja 2024 r. NMP Matki Kościoła

8.00 +Maria Matacz (4 m-c po śm)

10.00 +Zofia i Stanisław Kowalik, zmarli z rodz. Kowalików i Goralów

11.30 Kaplica w Tarnawce: +Zofia i Ryszard Boruchowscy


Wtorek 21 maja 2024 r.

17.00 +Kazimierz Kufel (4 m-c po śm, zam. córka Danuta z rodziną)

18.00 Dziękczynno-błagalna z okazji urodzin Szymona i Lucyny


Środa 22 maja 2024

17.00 +Genowefa Głaz (16 rśm), Józef, Aleksandrta, Mateusz z rodz. Głazów, Teresa, Stanisław z Wieczerzów, Marianna, Marianna, Krystyna, Agnieszka, Katarzyna, Józef, Jan z Ładziaków, Helena, Józef z Misztalów, Agnieszka, Walenty, Stanisław, Jan, Józef, Feliks z Kotów, Kiełbiowskich, Ryszard Synowiec, Genowefa, Władysław, Leszek z Łącznych, zmarli księża, organiści, którzy pracowali w naszej parafii, dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 Dziękczynna za wstawiennictwem św. Rity

18.30 O pomyślną operację, zdrowie, Boże błogosławieństwo


Czwartek 23 maja 2024 r.

17.00 +Domicela Migut (zam. córka Ewa z rodziną)

18.00 +Mieczysław Rubaj (5 m-c po śm, w dniu urodzin, zam. Urszula Rubaj)


Piątek 24 maja 2024

17.00 +Halina Szołtek (zam. bratowa)

18.00 +Henryk Zygmunt (zam. rodzina Zaborskich)


Sobota 25 maja 2024

14.00 Msza św. ślubna w Tarnawce : Patrycja Rekiel i Jacek Nieściur

17.00 Dziękczynno-błagalna z okazji 30 rocznicy urodzin Piotra

18.00 +Czesław Szafraniec (6 rśm), Marianna, Edward, Janusz z rodz. Szafrańców, Kazimiera, Stanisław z rodz. Garbarzów


Uroczystość Trójcy Przenajświętszej 26 maja 2024 r.

8.00 1. Dziękczynna KŻR z Biskupia z prośbą o Boże błogosławieństwo, zdrowie, dalszą opiekę Matki Bożej, za zmarłych z rodzin

2. +Józef Ładziak (48 rśm), Marianna, Marianna, Jan, Krystyna, Agnieszka, Katarzyna z rodz. Ładziaków, Helena, Józef z Misztalów, Genowefa, Józef z Głazów, Teresa, Stanisław z Wieczerzów, Agnieszka, Walenty, Józef, Feliks, Stanisław z Kotów, Kiełbiowskich, Genowefa, Władysław, Leszek z Łącznych, Ryszard Synowiec, Janina, Zofia, Tadeusz z Bochniaków, księża, którzy pracowali w naszej parafii, dusze w czyśćcu cierpiące

10.00 I Komunia święta. O błogosławieństwo Boże dla dzieci i ich rodzin

11.30 Kaplica w Tarnawce: 1. Poświęcenie pól. Msza św. o pomyślne zbiory, Boże błogosławieństwo w pracy dla gospodarzy z Tarnawki

2. +Teodozja Tomas (10 rśm), Wiktor Tomas (7 rśm)

Ogłoszenie

Informacje duszpasterskie 19.05.2024


Informacje duszpasterskie

19 maja 2024 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego


 1. Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, rozpoczyna się czas zwykły w ciągu roku, który jednak wciąż obfituje w wiele wydarzeń i przeżyć.

  Cieszymy się obecnością przedstawicieli Wspólnoty Guadalupe z Lublina – Bożeny i Mateusza Mierników. Dziękujemy za świadectwo. Przy wyjściu z kościoła będzie można wesprzeć działalność Wspólnoty, m.in. organizowane w niedzielę 23 czerwca w Wąwolnicy Święto Rodziny.

  Z okazji wczorajszych urodzin św. Jana Pawła II dotarły do nas z Wadowic papieskie kremówki, do których dołączone są broszurki z ciekawymi historiami z jego życia. Nabywając je po 8 zł za sztukę wspieramy organizowane od lat Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej.

 2. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 8.00 i 10 00 w Targowisku, o godz. 11.30 w Tarnawce.

  NMP Matka Kościoła jest Patronką kaplicy w Tarnawce. Dziś z tej racji Suma odpustowa o godz. 12.00. Bóg zapłać ks. Krzysztofowi Klocowi z Turobina za przewodniczenie odpustowym uroczystościom i skierowane do nas słowo.

 3. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą uroczystość. Usłużyli tym razem: Janina Zdybel, Zofia Zych, Genowefa Zych, Aleksandra i Bogdan Zych, którzy przekazali od rodzin po 50 zł. Do kwiatów 50 zł dołożył Marian Wójtowicz. Dzięki p. Bogdanowi i p. Wiesiowi za udekorowanie brzózkami. P. Basi Baran, Agnieszce Matacz za kwietne dekoracje ołtarzy. Tadeuszowi Matyjaszkowi za prace przy kapliczce.

  Za tydzień kościół przygotują rodziny dzieci I Komunijnych.

  Bóg zapłać za ofiarę 200 zł od rodziny Staszowskich z Zabłocia.

 4. W środę 22 maja wspominamy św. Ritę z Cascii. Czcicieli św. Rity zapraszamy szczególnie na Mszę św. o godz. 18.00, podczas której będzie obrzęd błogosławieństwa róż. Są one symbolem Świętej – połączenia radości z cierpieniem.

  W czwartek 23 maja liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

  W piątek 24 maja NMP Wspomożycielki Wiernych.

 5. Za tydzień 26 maja Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 10.00 Msza św. z udzieleniem I Komunii świętej. Na tę Mszę zapraszam głównie związanych z dziećmi.

  Kolejne spotkania przygotowujące do I Komunii św.: we wtorek o 18.30 i w piątek z sakramentem spowiedzi od godz. 16.00.

 6. Rocznica I Komunii św. będzie 30 maja, w Uroczystość Bożego Ciała na Mszy św. o godz. 10.00. Dzieci z rodzicami zapraszam na spotkanie w najbliższy czwartek 23 maja o godz. 18.30.

  Za tydzień 26 maja w Lublinie od godz. 14.30 Marsz dla Życia i Rodziny.

 7. Zachęcam do zapisywania się na pielgrzymkę do słynnego sanktuarium maryjnego w Medjugorje w dniach 21-29 czerwca br. Koszt 800 zł i 240 euro. Bliższe informacje na plakacie i u p. Agnieszki Makuch.

 8. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  II zapowiedź: Ewelina Boś z Biskupia, parafii tutejszej i Patryk Piotr Lipski z parafii Chrystusa Króla w Trawnikach.

 9. Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 10. Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.

Ogłoszenie

Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski


Stanowisko Rady Stałej Konferencji Episkopatu Polski
w sprawie prawnej ochrony ludzkiego życia


Deklaracja Dignitas infinita o godności człowieka to dokument Dykasterii Nauki Wiary zaaprobowany przez Ojca Świętego Franciszka, poruszający kluczowe zagadnienia ludzkiego życia. W związku z narastającą w przestrzeni publicznej i działaniach rządu presją dotyczącą zmiany prawnej ochrony życia ludzkiego w kierunku legalizacji zabijania dzieci w łonie matek, pragniemy przypomnieć jednoznaczne i niezmienne stanowisko Kościoła w tej kwestii.
„Kościół nie przestaje przypominać, że «godność każdej istoty ludzkiej ma charakter istotowy i obowiązuje od chwili poczęcia do naturalnej śmierci. Uznanie tej godności jest niezbywalnym warunkiem wstępnym ochrony egzystencji osobistej i społecznej, a także niezbędnym warunkiem tego, by braterstwo i przyjaźń społeczna mogły się urzeczywistniać między wszystkimi narodami na ziemi». Opierając się na tej nienaruszalnej wartości ludzkiego życia, magisterium Kościoła zawsze wypowiadało się przeciwko aborcji. Św. Jan Paweł II pisze o tym: «Wśród wszystkich przestępstw przeciw życiu, jakie człowiek może popełnić, przerwanie ciąży ma cechy, które czynią z niego występek szczególnie poważny i godny potępienia. […] Dzisiaj jednak świadomość jego zła zaciera się stopniowo w sumieniach wielu ludzi. Akceptacja przerywania ciąży przez mentalność, obyczaj i nawet przez prawo jest wymownym znakiem niezwykle groźnego kryzysu zmysłu moralnego, który stopniowo traci zdolność rozróżnienia między dobrem i złem, nawet wówczas, gdy chodzi o podstawowe prawo do życia. Wobec tak groźnej sytuacji szczególnie potrzebna jest dziś odwaga, która pozwala spojrzeć prawdzie w oczy i nazywać rzeczy po imieniu, nie ulegając wygodnym kompromisom czy też pokusie oszukiwania siebie. […]
Właśnie w przypadku przerywania ciąży można się dziś często spotkać z dwuznacznymi określeniami, jak na przykład ‘zabieg’, które zmierzają do ukrycia jego prawdziwej natury i złagodzenia jego ciężaru w świadomości opinii publicznej. Być może, samo to zjawisko językowe jest już objawem niepokoju nurtującego sumienia. Jednak żadne słowo nie jest w stanie zmienić rzeczywistości: przerwanie ciąży jest – niezależnie od tego, w jaki sposób zostaje dokonane – świadomym i bezpośrednim zabójstwem istoty ludzkiej w początkowym stadium jej życia, obejmującym okres między poczęciem a narodzeniem». Nienarodzone dzieci są zatem «najbardziej bezbronne i niewinne ze wszystkich, a dzisiaj odziera się je z ludzkiej godności, aby robić z nimi to, co się chce, pozbawiając je życia i ustanawiając prawa, by nikt nie mógł temu przeszkodzić».  Należy zatem stwierdzić z całą mocą i jasnością, nawet w naszych czasach, że «obrona rodzącego się życia jest ściśle związana z obroną jakiegokolwiek prawa człowieka»” (Deklaracja Dignitas infinita, 47).
W kontekście troski o życie i rozwój dzieci, Rada Stała KEP zachęca wszystkich wiernych do włączenia się w inicjatywę Ojca Świętego Franciszka, który ustanowił pierwsze Światowe Dni Dzieci. Będą one obchodzone 25 i 26 maja 2024 roku. W naszych modlitwach pamiętajmy także o tych dzieciach, którym nigdy nie było dane ujrzeć blasku słońca.

Podpisali Członkowie Rady Stałej
Konferencji Episkopatu Polski
Jasna Góra, 2 maja 2024

Ogłoszenie

Intencje Mszy Świętych 12.05.2024


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Intencje zostały ujęte także w zakładce “Nabożeństwa


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja 2024 r.

  8.00  Dziękczynno-błagalna KŻR z Wólki Ponikiewskiej

10.00 +Leokadia Mazurek (2 rśm), Józef, Zofia, Helena, Franciszek, Maciej, Zenon, Antonina z rodz. Mazurków, Barbara, Józef Rzucidło

11.30  Kaplica w Tarnawce:  1. +Zdzisław Kutrzepa (8 m-c po śm, zam. rodzina Wiśniewskich)
                 2. +Natalia Olech, Jan Felikszowski, zmarli z rodz. Olechów, Felikszowskich, Tkaczyków


Poniedziałek  13 maja 2024 r.

17.00  Dziękczynno-błagalna z okazji 18 rocznicy urodzin Gabriela i 69 rocznicy urodzin Bogumiły

18.00 +Maria Matacz (zam. Bogdan Breś z rodziną)


Wtorek  14 maja 2024 r.

17.00 +Józef Rzucidło (7 rśm), Barbara,Katarzyna, Jan z rodz. Rzucidło

18.00 +Henryk Zygmunt (6 m-c po śm, zam. Alina Matacz z rodziną)


Środa  15 maja 2024

17.00 +Jan (39 rśm), Helena Pecyna, Maria, Eugeniusz Marzec

18.00 +Jan Dac (34 rśm), Stanisława Dac


Czwartek  16 maja 2024 r.

17.00 +Maria Matacz (zam. sąsiedzi – rodzina Mazurków)

18.00 +Anna Długosz (rśm), zmarli z rodz. Długoszów, Zarzecznych, Szantyków, Michalczyków, Mariusz Poseniak, ks. Krzysztof Grzyb


Piątek  17 maja 2024

17.00 +Kazimierz (6 rśm), Maria, Antoni z rodz. Bielaków, Stanisław, Jan z Mączków, Helena, Stanisław, Kazimierz z Mełgiesiów, Mieczysław Szczuka, Bolesław Tomaszek

18.00  Dziękczynno-błagalna z okazji urodzin Kamili i Emilki


Sobota  18 maja 2024

13.00  Chrzest: Fabian Cybulski

17.00 +Krystyna Tomiło (2 rśm), Henryk Tomiło (zam. córka Maria z rodziną)

18.00 +Genowefa Dąbska (11 m-c po śm), Ninka (15 rśm)


Uroczystość Zesłania Ducha Świętego  19 maja 2024 r.

8.00  O Boże błogosławieństwo, światło Ducha Świętego dla Gabriela i jego rodziców

10.00 +Marianna (rśm), Paweł z rodz. Olejarzów, Janina, Kazimierz z rodz. Rubajów
Chrzest: Aleksander Rubaj

12.00  Kaplica w Tarnawce:  1.  Suma w intencji parafian, bliskich i dobrodziejów
                                               2. +Bolesław Rekiel (5 rśm), Leokadia i Wiesław Rekiel

Ogłoszenie

Informacje duszpasterskie 12.05.2024


Informacje duszpasterskie
12 maja 2024 r.
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego


 1. Uroczystość Wniebowstąpienia Pana Jezusa uświadamia nam, że Chrystus uwielbiony, przebywający z Ojcem jest równocześnie z nami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata. Żyje w Kościele, nieustannie uobecnia się w każdej Eucharystii.

  W parafii Giełczew dziś odpust ku czci św. Izydora Oracza.

 2. Bóg zapłać za przygotowanie kościoła. Sprzątały wczoraj Agnieszka, Klaudia i Krystyna Rubaj, które przekazały od rodziny 50 zł na kwiaty. Dzięki za kwietne dekoracje.

  Bóg zapłać serdeczne ofiarodawczyni za ufundowanie wizerunku bł. Carlo Acutisa, który umieścimy na ścianie kościoła i będzie przypominał zwłaszcza młodym o naszym powołaniu do świętości. Dziękujemy za przekazanie obrazków z modlitwą, które przy wyjściu z kościoła będą rozdawać ministranci.

  Dziękuję Piotrowi Pecynie, Danielowi Mataczowi, Krzysztofowi Rubajowi i Andrzejowi Mataczowi za czwartkowe prace porządkowe na cmentarzu.

 3. Trwa Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego. Modlimy się, by Duch Miłości i Pokoju przyszedł do serc wszystkich ochrzczonych, jednoczył rodziny, parafię, cały Kościół.

 4. Jutro 13 maja wspomnienie NMP z Fatimy. Po Mszy św. o 18.00 procesja różańcowa wokół kościoła.

  We wtorek 14 maja św. Macieja apostoła.

  W czwartek 16 maja liturgiczne święto św. Andrzeja Boboli, patrona Polski.

  W piątek 17 maja o godz. 18.30 kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii św.

  W sobotę 18 maja 104. rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Z tej okazji dotrą do nas z Wadowic kremówki papieskie. Nabywając je wesprzemy organizowane od lat Spotkania Młodych Archidiecezji Lubelskiej. 18 maja przypada też rocznica zdobycia Monte Cassino przez żołnierzy II Korpusu Polskiego gen. Andersa.

 5. Za tydzień 19 maja Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Zielone Świątki.

  Odwiedzą nas przedstawiciele Wspólnoty Guadalupe z Lublina, którą gościliśmy przed rokiem, a która w niedzielę 23 czerwca organizuje w Wąwolnicy Święto Rodziny.

  W kaplicy w Tarnawce będzie o godz. 12.00 Msza św. z racji odpustu ku czci Patronki – NMP Matki Kościoła.

 6. Przeżywamy tzw. dni krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Odbywają się modlitewne spotkania z mieszkańcami poszczególnych wiosek z poświęceniem pól.

  Dzisiaj po południu: o godz. 15.00 Targowisko Budy, 15.30 Podgaj, 16.00 Kościelne, 16.30 Kolonia Targowisko.

 7. Zachęcam do zapisywania się na pielgrzymkę do słynnego sanktuarium maryjnego w Medjugorje w dniach 21-29 czerwca br. Koszt 800 zł i 240 euro. Bliższe informacje na plakacie i u p. Agnieszki Makuch.

 8. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  II zapowiedź: Patrycja Dominika Rekiel i Jacek Nieściur, oboje z Tarnawki, parafii tutejszej.

  I zapowiedź: Ewelina Boś z Biskupia, parafii tutejszej i Patryk Piotr Lipski z parafii Chrystusa Króla w Trawnikach.

 9. W środę 8 maja odbył się pogrzeb +Mieczysławy Jarmuł, l. 74 z Biskupia. Jako wspólnota parafii polecajmy ją miłosiernemu Bogu:

  Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!

 10. Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 11. Intencje Mszy świętych [LINK].

 12. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.

Ogłoszenie

Intencje Mszy Świętych 05.05.2024


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Intencje zostały ujęte także w zakładce “Nabożeństwa


VI Niedziela Wielkanocna 5 maja 2024 r.

8.00 Za parafian

10.00 +Wiesław Czubacki (2 rśm), zmarli z rodz. Czubackich i Reklów

11.30 Kaplica w Tarnawce: +Stanisława, Stanisław z rodz. Małków, Katarzyna, Honorata, Wojciech z rodz. Kiszków


Poniedziałek 6 maja 2024 r.

17.00 +Jadwiga Szymaniak (22 rśm), Stanisław, Daniel, zmarli z rodz. Szymaniaków, Jaworskich, Wardawych, Królów, Rubajów

18.00 O szczęśliwą maturę, światło Ducha Świętego, Boże błogosławieństwo dla Magdaleny i Marii


Wtorek 7 maja 2024 r.

17.00 +Mirosław Pecyna (5 m-c po śm)

18.00 +Maria Matacz (zam. Elżbieta Mazurek)


Środa 8 maja 2024

17.00 +Stanisław Gaj (imieninowa)

18.00 +Edward (rśm), Józefa, Roman, Rozalia, Andrzej, zmarli z rodz. Bieńków, Kowalczyków, zmarli księża, którzy posługiwali w parafii


Czwartek 9 maja 2024 r.

17.00 +Józef Kotuła (21 rśm), wszyscy zmarli z rodz. Kotułów i Misztalów

18.00 +Jadwiga Babula (11 m-c po śm)


Piątek 10 maja 2024

17.00 +Janina i Aleksander Mączka (rśm), Zofia, Marta, Zbignew, zmarli z rodz. Mączków, Katarzyna, Stanisław z rodz. Stanickich, dusze w czyśćcu cierpiące

18.00 +Maria Matacz (zam. rodzina Zaborskich)


Sobota 11 maja 2024

9.00 O Boże błogosławieństwo i pomyślne zbiory dla mieszkańców Wólki Ponikiewskiej

17.00 +Maria Matacz (zam. rodzina Bresiów i Kowalików)

18.00 +Edward Wójtowicz (10 m-c po śm, zam. rodzina Chabrosów)


Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 12 maja 2024 r.

8.00 Dziękczynno-błagalna KŻR z Wólki Ponikiewskiej

10.00 +Leokadia Mazurek (2 rśm), Józef, Zofia, Helena, Franciszek, Maciej, Zenon, Antonina z rodz. Mazurków, Barbara, Józef Rzucidło

11.30 Kaplica w Tarnawce: 1. +Zdzisław Kutrzepa (8 m-c po śm, zam. rodzina Wiśniewskich)

2. +Natalia Olech, Jan Felikszowski, zmarli z rodz. Olechów, Felikszowskich, Tkaczyków

Ogłoszenie

Informacje duszpasterskie 05.05.2024


Informacje duszpasterskie

5 maja 2024 r. – VI Niedziela Wielkanocna


 1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Zawierzajmy Maryi nasze rodziny i codzienne osobiste sprawy.

 2. Bóg zapłać serdeczne za uprzątnięcie dekoracji Ciemnicy i Grobu Pańskiego, za przygotowanie kościoła na piątkową uroczystość i dzisiejszą niedzielę, za wymianę obrusów i kwietną dekorację ołtarzy. Usłużyli Elżbieta i Wiesław Szydłowscy, Barbara i Arkadiusz Baran, Edyta Rubaj. Dziękujemy za ofiary na kwiaty po 50 zł od rodziny Rubajów i Ireny Wiechnik.

  200 zł na kościół przekazała rodzina Tuchmanów.

 3. Na maszcie przy dzwonnicy dumnie powiewa już biało-czerwona flaga. Jeszcze raz dziękuję Adamowi i Radosławowi Dziurom z Tarnawki za ufundowanie materiałów i nieodpłatne wykonanie masztu.

 4. W poniedziałek 6 maja liturgiczne święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba.

  Jutro o godz. 18.30 kolejne spotkanie przygotowujące do I Komunii świętej.

  W środę 8 maja Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski, naszej archidiecezji, jak również jej ordynariusza – abpa Stanisława Budzika. Odpust w parafii Czernięcin, Stara Wieś, Batorz i wielu innych miejscach.

  W przyszłą niedzielę 12 maja Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W parafii Giełczew odpust ku czci św. Izydora Oracza.

 5. W najbliższym czasie przypadają tzw. dni krzyżowe – dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Rozpoczynamy modlitewne spotkania z mieszkańcami poszczególnych wiosek z poświęceniem pól. Będziemy prosili o Boże błogosławieństwo dla ciężko pracujących na roli, poszanowanie słusznych praw rolników, o sprzyjającą pogodę, pomyślne zbiory. Msze św. w tych intencjach będą sprawowane w Oktawie Bożego Ciała.

  Dzisiaj po południu: o godz. 13.00 Kolonia Zakrzew, 13.30 Targowisko Boćków, o 14.00 Biskupie, 14.30 Kolonia Biskupie.

  W sobotę 11 maja o godz. 9.00 Wólka Ponikiewska.

  W przyszłą niedzielę 12 maja: o godz. 15.00 Targowisko Budy, 15.30 Podgaj, 16.00 Centrum, 16.30 Kolonia Targowisko.

 6. W czwartek 9 maja proszę parafian z poszczególnych wiosek o zorganizowanie się do akcji porządkowania cmentarza. Zapraszam z narzędziami do usuwania chwastów i krzewów od godz. 9.00. Kontakt z grabarzem Andrzejem Mataczem, któremu dziękuję za stałą troskę o cmentarz.

 7. Mamy zaproszenie na pielgrzymkę do słynnego sanktuarium maryjnego w Medjugorje w dniach 21-29 czerwca br. Koszt 800 zł i 240 euro. Bliższe informacje na plakacie [LINK].

 8. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć:

  Patrycja Dominika Rekiel i Jacek Nieściur, oboje z Tarnawki, parafii tutejszej.

 9. Wczoraj odbył się pogrzeb +Tadeusza Borunia, l. 78 z Tarnawki. Polecajmy go miłosiernemu Bogu:

  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

 10. Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

 11. Intencje Mszy świętych [LINK].

 12. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.

Ogłoszenie

Intencje Mszy Świętych 28.04.2024


INTENCJE MSZY ŚWIĘTYCH

Intencje zostały ujęte także w zakładce “Nabożeństwa


V Niedziela Wielkanocna 28 kwietnia 2024 r.

8.00 +Jan Breś (4 rśm), Marianna Breś

10.00 +Stefan Wiechnik (8 m-c po śm)

11.30 Kaplica w Tarnawce: 1. +Antoni Szaniawski

2. +Henryk Smaga (3 m-c po śm, zam. rodzina Krawczyków)


Poniedziałek 29 kwietnia 2024 r.

18.00 +Kazimierz Kufel (3 m-c po śm, zam. rodzina Dunajów z Guzówki)

18.30 +Józef Porzuc (60 rśm), Marianna, Marianna, Stanisław, Marianna, Agnieszka, Walenty z Porzuców, Bogumiła Zaroślińska, Jadwiga, Józef, Jan, Antonina z Krawczyków, Kazimiera, Janusz, Janina, Elżbieta, Paweł, Marianna, Józef z Maciągów, Helena, Feliks, Henryk z Wójtowiczów, zmarli księża i organiści pracujący w naszej parafii, dusze w czyśćcu cierpiące


Wtorek 30 kwietnia 2024 r.

8.00 +Apolonia Wójtowicz (6 m-c po śm, zam. Krystyna Rubaj)

8.30 +Władysław Kowalczyk (5 rśm), Aniela, Stanisław Kowalczyk, Stefania, Paweł, Bernadetta, Janina, Leokadia, Eugeniusz, Agnieszka, Jan Wójcik, Józefa, Walenty z Milanowskich, Jan Flis, dusze w czyśćcu cierpiące


Środa 1 maja 2024

17.00 +Domicela Migut (miesiąc po śmierci)

18.00 +Edward (5 rśm), Janusz, Stefania, Jan z rodz. Zdyblów, Genowefa, Stanisław, wszyscy zmarli z rodz. Kotułów


Czwartek 2 maja 2024 r.

17.00 +Za dusze czyśćcowe

18.00 +Sylwester Krawczyk (25 rśm), zmarli z rodz. Krawczyków i Mataczów


Piątek 3 maja 2024

8.00 Dziękczynno-błagalna z okazji 18 rocznicy urodzin Aleksandry Sobótki

10.00 +Małgorzata Matacz, Wiesława (rśm), Mieczysław Socha, Jan Kwiecień, Mieczysław, Bolesław, Józef, Anna z rodz. Mataczów, Władysław, Władysława z rodz. Pałubskich, ks. Krzysztof Grzyb

11.30 Kaplica w Tarnawce: +Zdzisława i Bolesław z rodz. Szydłowskich


Sobota 4 maja 2024

18.00 Wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi (zam. Stowarzyszenie Krwi Chrystusa)

VI Niedziela Wielkanocna 5 maja 2024 r.

8.00 +Teresa i Tadeusz (rśm) z rodz. Lech

10.00 +Wiesław Czubacki (2 rśm), zmarli z rodz. Czubackich i Reklów

11.30 Kaplica w Tarnawce: +Stanisława, Stanisław z rodz. Małków, Katarzyna, Honorata, Wojciech z rodz. Kiszków