Informacje duszpasterskie

4 grudnia 2022 r.

II Niedziela Adwentu


 1. W dzisiejszą II Niedzielę Adwentu, a I niedzielę miesiąca łączymy się w modlitwie z należącymi do Kół Żywego Różańca. Między Mszami św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

 2. Dziękujemy za wczorajsze pielgrzymowanie do Torunia na spotkanie Rodziny Radia Maryja.

 3. Obchodzimy Dzień Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Starajmy się wspierać naszych braci w wierze modlitwą i ofiarą, stąd zbiórka do puszki na ten cel. Dziękujemy Bogu za czas parafialnych rekolekcji. Pielęgnujmy łaski, których doświadczyliśmy.

 4. Bóg zapłać za wszelkie wsparcie i życzliwość. Za pomoc w ugoszczeniu księży, przygotowanie poczęstunku dziękuję p. Bogusi Krasoń i Krystynie Stochmal. Bóg zapłać za posprzątanie, przygotowanie kościoła. Usłużyły wczoraj: Anna Matacz, Zofia Kozik i Małgorzata Maliszewska, które przekazały po 50 zł. Powoli myślimy o przygotowaniu choinek, dekoracji Bożonarodzeniowej kościoła. Proszę o to zwłaszcza rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej. Mile widziana jest młodzież i wszyscy, którzy zechcą się włączyć w przygotowanie świątecznej dekoracji w ostatnim tygodniu Adwentu.

 5. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymują dziś medaliki Niepokalanej.

 6. Dziękuję serdecznie radnym za pomoc w rozprowadzeniu opłatków. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej okazji, dzięki którym możemy spłacać instalację fotowoltaiczną.

 7. We wtorek 6 grudnia wspomnienie liturgiczne św. Mikołaja, w środę 7 grudnia św. Ambrożego biskupa i doktora Kościoła.

 8. W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze święte: w Targowisku o godz. 8.00 i 17.00, w Tarnawce o godz. 15.30. Od 12.00 do 13.00 tego dnia zapraszamy do kościoła na wspólne przeżywanie Godziny Łaski. Matka Boża, objawiając się w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: “Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona. Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny Łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”.

 9. W piątek 9 grudnia św. Juana Diego, w sobotę 10 grudnia MB Loretańskiej. Przyszła III niedziela Adwentu 11 grudnia to niedziela „Gaudete” – Radości. Dotarła do mnie nowina, że właśnie za tydzień zechce dotrzeć do naszego kościoła zapracowany św. Mikołaj, prawdopodobnie po Mszy św. o godz.10.00. Rodziców czy innych zainteresowanych jego spotkaniem z pociechami proszę o kontakt.

 10. Wszystkich – dorosłych i dzieci z lampionami zapraszam na Roraty – Msze św. wotywne o Matce Bożej, która jest naszą Przewodniczką na adwentowych drogach: w Tarnawce w środy o godz. 7.00, w Targowisku w soboty o godz. 7.00.

 11. W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas i kalendarze maryjne na 2023 rok, przy drzwiach kościoła katolickie pisma: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

 12. Wybieramy dziś Parafialną Radę Duszpasterską na lata 2022-2027. Lista kandydatów jest wywieszona w gablocie ogłoszeń przed kościołem i w kruchcie kościoła. Przypominam, że każdy dorosły parafianin ma prawo głosować na 2 osoby – najlepiej ze swojej, ale może też z innej miejscowości. Przy wyjściu z kościoła i na tylnych ławkach są kartki i długopisy. Można spokojnie wypełnić w kościele i wrzucić do urny przy drzwiach. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone w przyszłą niedzielę, a ślubowanie Rady będzie 8 stycznia.

 13. Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.