Informacje duszpasterskie

18 grudnia 2022 r.

IV Niedziela Adwentu


1. Ostatnia niedziela Adwentu kieruje nasz wzrok w stronę Maryi Panny, w której życiu wypełnia się obietnica Pana Boga, złożona praojcom w wierze. Przeżywajmy nadchodzące święta z głęboką nadzieją na nowe Boże narodzenie w naszych sercach i w naszej parafialnej wspólnocie. Bóg zapłać ks. Józefowi Trąbce za dzisiejszą posługę.

2. Dziękujemy za posprzątanie, przygotowanie kościoła. Usłużyli wczoraj: Marianna i Bogdan Bresiowie, Barbara Wójtowicz i Hanna Gorgul, którzy przekazali po 50 zł. O sprzątanie na Święta, przygotowanie świątecznej dekoracji kościoła prosimy rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i innych chętnych, zwłaszcza spośród młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania. Zapraszam w czwartek 22 grudnia od godz. 9.00.

3. Bóg zapłać za kolejne ofiary przekazywane na wsparcie parafii, ogrzewanie kościoła: Janusz Milanowski z Zakrzewa 100 zł, Anna i Ryszard Buryłowie z Tarnawy 200 zł, rodzina Flisów z Tarnawki 200 zł, rodzina Skibów z Biskupia 250 zł.

4. Odwiedziny obłożnie chorych z posługą sakramentalną będą w piątek 23 grudnia od godz. 9.00. Chorych proszę zgłaszać w zakrystii.

5. Trwamy w czasie Nowenny przygotowującej bezpośrednio do Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W czwartek, w 22. dniu grudnia do wspólnej modlitwy zapraszają czciciele św. Rity – od godz. 7.15. W sobotę 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. Podobnie jak w poprzednich latach w wigilijny poranek, tym razem na Roratach o godz. 7.00, w kościele parafialnym będzie Msza św. w intencji zmarłych w ciągu minionego roku – Wigilia z bliskimi zmarłymi. Wieczerza wigilijna w naszych domach niech będzie przeżywana w duchu wiary. Może dla niektórych będzie okazją do wyciągnięcia ręki ku pojednaniu. Zadbajmy też o jej właściwą oprawę. Niech będzie najpierw wspólna modlitwa, czytanie Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa (Łk 2,1-20), łamanie się opłatkiem oraz wspólny śpiew kolęd. W naszej kulturze wieczerza wigilijna ma charakter postny i bezalkoholowy. Uszanujmy tę tradycję. O 22.00 Pasterka w kaplicy w Tarnawce, o północy w Targowisku. Przed Pasterką odśpiewamy Nowennę do Bożego Narodzenia. W niedzielę 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze święte według niedzielnego porządku.

6. W przyszły czwartek 29 grudnia doroczny odpust ku czci Patrona naszej Parafii św. Tomasza Becketa. Msze św. o godz. 10.00 i o 12.00 uroczysta Suma.

7. W zakrystii można jeszcze zaopatrzyć się w świece Caritas, w ten sposób wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy, są jeszcze kalendarze maryjne na 2023 rok, przy drzwiach kościoła katolickie pisma: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

8. Zmarł +Mieczysław Mazurek z Biskupia. Pogrzeb będzie jutro 19 grudnia o godz. 12.30. Polecajmy zmarłego miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

9. Intencje Mszy świętych [LINK].

10. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.