Informacje duszpasterskie

1 stycznia 2023 r.

Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi


  1. Szczególny dzisiaj dzień – Nowy Rok, w który wkraczamy wraz z Maryją – Świętą Bożą Rodzicielką, Królową Pokoju. Trwając na modlitwie również przed Najświętszym Sakramentem łączymy się z należącymi do Kół Żywego Różańca, powierzamy Bożej Opatrzności naszą teraźniejszość i przyszłość.

  2. Wczoraj odszedł do wieczności papież senior Benedykt XVI. Uroczystości pogrzebowe będą w czwartek 5 stycznia. Dziękujmy Opatrzności za tego wielkiego, a bardzo pokornego pracownika Winnicy Pańskiej.

  3. Dziękuję bardzo za wszelką pomoc w zorganizowaniu uroczystości odpustowych ku czci patrona naszej parafii św. Tomasza Becketa. Za pomoc w kościele, p. Bogusi Krasoń za przygotowanie poczęstunku dla księży gości. Dziękuję za dary dla kuchni przekazane i przed świętami, i na odpust. Bóg zapłać za sprzątanie kościoła. Przed odpustem posprzątała dzielnie Irena Tomaszek, która przekazała 50 zł, a wczoraj Teresa i Tadeusz Matyjaszkowie oraz Krystyna i Mieczysław Misztalowie, ofiarowali również po 50 zł. Bogumiła Pizoń z Zakrzewa ofiarowała na nasz kościół 200 zł, po 100 zł Maria Matacz i Helena Zych, jeszcze w ramach odwiedzin chorych. Bóg zapłać!

  4. Jutro 2 stycznia wspomnienie św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu.

  5. 5 stycznia I czwartek miesiąca do wspólnej modlitwy od godz. 7.15 zaprasza Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, o godz. 8.00 Msza święta, po niej spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia i sympatyków na plebanii.

  6. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli). Msze święte jak w niedziele. Na Mszach św. obrzęd błogosławieństwa kadzidła i kredy. W tym dniu szczególną modlitwą ogarniamy dzieło misyjne Kościoła, wszystkich misjonarzy. Taca przeznaczona na Krajowy Fundusz Misyjny. To również I piątek miesiąca. 7 stycznia I sobota miesiąca. Nabożeństwo I-sobotnie od 7.15, następnie Msza święta wynagradzająca. O godz. 17.00 spotkanie opłatkowe Parafialnej Rady Duszpasterskiej. W przyszłą niedzielę 8 stycznia Święto Chrztu Pańskiego. Na Mszy świętej o godz. 10.00 dziękczynienie za 20 lat istnienia KŻR z Targowiska, po niej spotkanie opłatkowe na plebanii. Za tydzień o godz. 10.00 będzie również ślubowanie nowo powołanej Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

  7. Rozpoczęła się wizyta duszpasterska. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie, spotkania, wspólną modlitwę. Postarajmy się spotykać w możliwie największym gronie. Przygotujmy stół przykryty białym obrusem, krzyż, Pismo święte, wodę święconą. Niech nasza postawa będzie świadectwem żywej wiary, przyjęcia Pana Jezusa do serc i domów. Dziękuję za składane przy okazji kolędy ofiary, które przeznaczymy na opłaty związane z codziennym funkcjonowaniem parafii, ubezpieczenia, a również przygotowanie dokumentacji remontu wnętrza naszego kościoła. Klaruje się możliwość uzyskania na to środków w ramach tzw. Polskiego Ładu. Gdyby ktoś miał bliższe informacje czy możliwości, proszę o kontakt.

  8. Wczoraj odbył się pogrzeb +Teresy Lech, l. 79 z Tarnawki. Polecajmy zmarłą miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!

  9. Intencje Mszy świętych [LINK].

  10. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.


Porządek kolędy w następne dni:

Poniedziałek 2 stycznia od godz. 9.00 Targowisko Centrum od kościoła i Boćków

Wtorek 3 stycznia od godz. 14.00 Kolonia Zakrzew (od strony Zakrzewa)

Środa 4 stycznia od godz. 9.00 Tarnawka (od strony Troszczyna)

Czwartek 5 stycznia od godz. 12.00 cd. Tarnawki

Sobota 7 stycznia od godz. 9.00 pozostała część Tarnawki.