Informacje duszpasterskie

19 lutego 2023 r.

VII Niedziela Zwykła


  • Każda niedziela to dzień spotkania z Panem Bogiem w tajemnicy Eucharystii, wytchnienia od codziennych obowiązków oraz pogłębienia relacji z najbliższymi. Dzisiejszą niedzielą będącą ostatnią niedzielą karnawału rozpoczynamy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Jest to czas ekspiacji. Chcemy wynagradzać Bogu za grzechy pijaństwa, za uleganie nałogom. Modlimy się za polskie rodziny, aby wierne Bogu i nauce Kościoła, trwały w wierze i trzeźwości przeciwstawiając się demoralizacji, wirusom niewiary i obojętności.

  • Bóg zapłać ks. Piotrowi Wojtysiakowi z Lublina za dzisiejszą posługę i pomoc. Dziękujemy za posprzątanie kościoła i ofiary na jego dekorowanie. Usłużyły wczoraj Teresa i Barbara Rubaj, które przekazały 50 zł. Po 50 zł dołożyli Teodozja Fiut i rodzina Satowskich. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, a przeznaczone na Lubelskie Seminarium Duchowne. Przy wyjściu z kościoła zbiórka do puszki na tzw. „Fundusz Wschodni” – pomoc Kościołowi na Wschodzie.

  • Najbliższa środa 22 lutego to Środa Popielcowa. Jest to dzień postu ścisłego i modlitwy o ducha nawrócenia i pokój. Bardzo wymowny gest posypania głów popiołem wprowadzi nas w Wielki Post – czas rozważania Bożej miłości, która zaprowadziła Jezusa na krzyż, czas pokuty i nawrócenia. Zewnętrzne praktyki, wielkopostne postanowienia niech będą wyrazem prawdziwej przemiany serca.

  • Msze święte w środę: w Targowisku o godz. 8.00, w Tarnawce o 15.30. W środę też, w 22. dniu miesiąca do wspólnej modlitwy od godz. 7.15 zapraszają czciciele św. Rity.

  • W piątki Wielkiego Postu nabożeństwa Drogi krzyżowej w kaplicy w Tarnawce o godz. 15.00, zaś w Targowisku o godz. 16.30.

  • W niedziele przed Mszą św. o godz. 8.00 będziemy śpiewać Godzinki o Męce Pańskiej, zaś po Mszy św. Gorzkie Żale. O godz. 9.30 jak zwykle Różaniec. Dzieci przygotowujące się do I Komunii św. z rodzicami zapraszam w przyszłą niedzielę 26 lutego na Mszę św. o godz. 10.00. Będzie błogosławieństwo i przekazanie modlitewników.

  • Zachęcam do czytania katolickich gazet. Przy wyjściu z kościoła są: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne pisma.

  • Zmarła +Stefania Rubaj l. 86 z Biskupia. Pogrzeb będzie we wtorek 21 lutego o godz. 13.30. Rodzina zaprasza na Różaniec dzisiaj o godz. 16.00 w kościele. Jako wspólnota parafii modlimy się o Boże miłosierdzie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!

  • Intencje Mszy świętych [LINK].

  • Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.