Informacje duszpasterskie

19 marca 2023 r.

IV Niedziela Wielkiego Postu


 1. Ubogaceni przeżywanymi przed tygodniem rekolekcjami prowadzonymi przez o. Iwo, obchodzimy dzisiaj IV Niedzielę Wielkiego Postu – Niedzielę „Laetare”. Nasza chrześcijańska radość, podkreślona przez różowy kolor ornatu, płynie z bliskości Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, z odkrywania Bożej miłości w obecności cierpiącego za nas Jezusa, w ciągłym podejmowaniu drogi nawrócenia, w trwaniu w wielkopostnych postanowieniach.

 2. Z racji przypadającej dzisiaj wielkopostnej niedzieli liturgicznie Uroczystość św. Józefa obchodzić będziemy jutro. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00.

 3. Dziękujemy za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Sprzątali wczoraj Piotr, Magdalena i Aleksandra Kostrzewscy, a na kwiaty po 50 zł przekazały Wanda Skiba i Henryka Jarosiewicz. Bóg zapłać za ofiary na kościół: 400 zł od Marianny i Tadeusza Snopków oraz bezimienna 100 zł.

 4. W kolejne dni włączamy się w jakże ważną i potrzebną inicjatywę „Tygodnia Modlitw o Ochronę Życia”.

 5. W środę 22 marca do wspólnej modlitwy od godz. 7.15 zapraszają czciciele św. Rity.

 6. W piątek 24 marca przypada Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich, którzy narażając własne życie, spieszyli z pomocą potrzebującym.

 7. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia.

 8. Msze święte według niedzielnego porządku, a więc w Targowisku o godz. 8.00 i 10.00, w Tarnawce Msza św. o godz. 11.30. Ofiary na tacę przeznaczymy na Fundusz Obrony Życia.

 9. W dzisiejszych czasach, gdy ludzkie życie, również tych najbardziej bezbronnych – nienarodzonych dzieci jest w wielu momentach zagrożone, wielkim naszym zadaniem jest obrona życia, rodziny, właściwego ładu moralnego. Jak co roku zachęcam do włączenia się w dzieło „Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego”, które po raz kolejny rozpoczniemy poprzez specjalny obrzęd. Deklaracje z modlitwą są na stoliku przy wejściu do kościoła.

 10. Za tydzień zmiana czasu na letni, a więc wstajemy godzinę wcześniej. Podobnie jak w poprzednich latach, przygotowując się do Wielkanocy, zadbamy wspólnie o świąteczny wystrój kościoła, odpowiednią dekorację. Proszę o to rodziny dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej i młodzież przygotowującą się do bierzmowania. Oczywiście mile widziani będą wszyscy chętni.

 11. W zakrystii są do nabycia wielkanocne baranki, które rozprowadza lubelska Caritas.

 12. Zachęcam do czytania katolickich gazet. Przy wyjściu z kościoła są: Niedziela, Gość Niedzielny, Mały Gość Niedzielny i inne pisma.

 13. Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.