Informacje duszpasterskie

7 stycznia 2024 r.

Święto Chrztu Pańskiego


  • Słowo Metropolity Lubelskiego po odejściu śp. Biskupa Ryszarda Karpińskiego w dolnej części ogłoszenia.

  • Obchodzimy dzisiaj Święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczne obchody Bożego Narodzenia. Podejmujemy łaskę Chrztu świętego, wielki dar wiary, Kościoła jako nieustanne zobowiązanie. W pierwszą niedzielę miesiąca klękamy przed Najświętszym Sakramentem, by dziękować i powierzać nowy czas. Zachęcam do adoracji Pana Jezusa Nowonarodzonego. Ofiary składane przy żłóbku są przeznaczone na Papieskie Dzieło Dziecięctwa Misyjnego.

  • W sobotę 13 stycznia dzień fatimski. Zapraszam na Mszę św. o godz. 8.00 i Różaniec.

  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła. Przed wczorajszym świętem Trzech Króli zadbały o to rodziny Mazurek, Rekiel i Zuń przekazując również po 50 zł na kwiaty. Bóg zapłać za ofiary na kościół: ostatnio 200 zł od Grzegorza Skiby z Zabłocia i przekazane na konto po 200 zł od Kazimierz Ładziaka, Barbary i Piotra Burków oraz 400 zł od Bożeny i Sławomira Zalewskich z Łodzi.

  • Odbyła się już wizyta duszpasterska w Kolonii Biskupie, Kolonii Zakrzew, Wólce Ponikiewskiej, części Targowiska, Kolonii Targowisko. Dziękuję za życzliwe przyjmowanie, modlitewne spotkania, rozmowy. Dziękuję za składane przy okazji kolędy ofiary, które przeznaczymy na opłaty związane z codziennym funkcjonowaniem parafii, energię, ubezpieczenia, a również zabezpieczenie wkładu własnego dalszego remontu kościoła. Porządek kolędy w następne dni podany w dalszej części ogłoszenia.

  • Porządek kolędy w następne dni: – w poniedziałek 8 stycznia od godz. 9.00 – Biskupie (od Lubiczów do krzyżówki); – we wtorek 9 stycznia od godz. 14.00 – Biskupie (od krzyżówki do kościoła); – w środę 10 stycznia od godz. 9.00 – Tarnawka od strony Troszczyna; – w czwartek 11 stycznia od godz. 14.00 – Targowisko Centrum i Boćków; – w piątek 12 stycznia od godz. 9.00 do 15.00 – Tarnawka c.d; – w sobotę 13 stycznia od godz. 9.00 – pozostała część Tarnawki. Postarajmy się spotkać w możliwie największym gronie. Przygotujmy stół przykryty białym obrusem, krzyż, Pismo święte, wodę święconą. Niech nasza postawa będzie świadectwem żywej wiary, przyjęcia Pana Jezusa do serc i domów.

  • Polecam katolickie gazety: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

  • Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.   Słowo Metropolity Lubelskiego po odejściu śp. Biskupa Ryszarda Karpińskiego   Umiłowani w Chrystusie Panu!