Informacje duszpasterskie

14 stycznia 2024 r.

II Niedziela Zwykła


  • Wkroczyliśmy liturgicznie w czas zwykły w ciągu roku, ale wciąż trwa radość płynąca z Bożego Narodzenia. Przedłużamy ją przez świąteczny wystrój kościoła, śpiew kolęd. Ewangelia dzisiejsza ukazuje nam Jezusa powołującego pierwszych uczniów, którzy uwierzyli słowu św. Jana Chrzciciela i chcieli bliżej Go poznać. Niech i w nas nie gaśnie chęć poznawania i zbliżania się do Pana Jezusa.

  • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła przedstawicielkom rodzin Rubajów i Satowskich, które przekazały po 50 zł na kwiaty, po 50 zł dołożyła Teodozja Flis i rodzina Lubiczów. 100 zł na kościół przekazali Beata i Andrzej Rubajowie. Bóg zapłać!

  • Zakończyłem odwiedziny duszpasterskie w rodzinach naszej parafii. Dziękuję za miłe przyjęcie i życzliwość, spotkania, wspólne modlitwy, za dzielenie się radościami i troskami, że mogłem nieść do domów Boże błogosławieństwo. Bóg zapłać za składane przy okazji kolędy ofiary, które pozwalają na bieżące funkcjonowanie parafii, energię, ubezpieczenia, a również zabezpieczenie wkładu własnego dalszego remontu kościoła. Dziękuję tym, z grona Rady Parafialnej i innym, którzy pomogli zorganizować wizytę duszpasterską, podwieźli, ugościli posiłkiem. Codzienne radości i troski, którymi chcieliście się podzielić powierzamy miłosiernemu Bogu, bo u Niego przede wszystkim trzeba nam szukać oparcia i nadziei. Niech prawda, że Bóg stał się Człowiekiem i jest z nami dodaje nam sił, przyniesie wiele dobra.

  • W liturgii Kościoła obchodzimy w tym tygodniu: – w środę 17 stycznia wspomnienie św. Antoniego opata; – w piątek 19 stycznia wspomnienie św. bpa Józefa Sebastiana Pelczara.

  • W czwartek 18 stycznia rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Pan Jezus domaga się wzajemnej miłości: „To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem”. Niech ta miłość stanie się naszym znakiem rozpoznawczym w świecie.

  • W przyszłą niedzielę 21 stycznia po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie opłatkowe Stowarzyszenia Krwi Chrystusa i Czcicieli św. Rity.

  • Polecam katolickie gazety: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

  • W piątek odbył się pogrzeb pochodzącej z Kolonii Tarnawa +Bogumiły Gadzińskiej. Polecajmy zmarłą miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!

  • Intencje Mszy świętych [LINK]. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.