Komunikat Metropolity Lubelskiego

Umiłowani w Chrystusie Panu! Za trzy tygodnie zakończy się ogłoszony przez Papieża Franciszka Rok Rodziny. Jego zwieńczeniem będzie dziesiąte Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie, w dniach 22-26 czerwca 2022 r., oraz towarzyszące mu w tych dniach obchody diecezjalne w naszej archikatedrze, które zakończą się 26 czerwca. Trwajmy w tych dniach na modlitwie także w naszych parafiach i rodzinach. Trwałą pamiątką obchodów Roku Rodziny w archidiecezji lubelskiej będzie ustanowienie Sanktuarium Świętej Rodziny. Uroczystość ta będzie miała miejsce 9 czerwca o godz. 18.00 w kościele Świętej Rodziny w Lublinie na Czubach, dokładnie w 35. rocznicę wizyty Świętego Jana Pawła II, a jednocześnie w 5. rocznicę konsekracji kościoła. Podczas uroczystości będziemy się modlić za nasze rodziny, aby były Bogiem silne i przekazywały młodemu pokoleniu najcenniejsze wartości. Otoczmy szczególną modlitwą rodziny przeżywające kryzys i borykające się z trudnościami. Będzie to również czas dziękczynienia za dar rodzin, w których wzrastaliśmy i aktualnie żyjemy, oraz za łaski otrzymane w Roku Rodziny. Serdecznie zapraszam kapłanów i wiernych do uczestnictwa w tych obchodach i z serca Wam wszystkim błogosławię. Wasz Biskup Stanisław

Informacje duszpasterskie

5 czerwca 2022 r.

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego

  • Dzisiejsza Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny, rozpoczyna się czas zwykły w ciągu roku, który jednak wciąż obfituje w wiele wydarzeń i przeżyć.

  • Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10.00.

  • Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – Święto NMP Matki Kościoła. Msze święte o godz. 8.00 w Targowisku i godz. 11.30 w Tarnawce.

  • NMP Matka Kościoła jest Patronką kaplicy w Tarnawce. Dziś z tej racji Suma odpustowa o godz. 12.00.

  • Bóg zapłać za przygotowanie kościoła na dzisiejszą niedzielę, posprzątanie, udekorowanie brzózkami. Wczoraj usłużyli: Marcin i Henryk Szuba, Kamilka, Iwona i Paweł Łukasik, przekazując też po 50 zł na kwiaty. Do kwiatów po 50 zł dołożyli Elżbieta Mazurek i Henryk Ładniak. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienne 50 euro i dwie po 50 zł. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę, a przeznaczone na lubelskie Seminarium Duchowne.

  • W środę 8 czerwca św. Jadwigi Królowej. W czwartek 9 czerwca liturgiczne Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. W sobotę 11 czerwca Wspomnienie św. Barnaby apostoła.

  • Za tydzień 12 czerwca Uroczystość Najświętszej Trójcy. O godz. 10.00 Msza św. z udzieleniem I Komunii św. Na tę Mszę zapraszam głównie związanych z dziećmi.

  • Stowarzyszenie Krwi Chrystusa organizuje pielgrzymkę do Sanktuarium w Częstochowie w niedzielę 26 czerwca br. W programie oczywiście Msza św. odpustowa, modlitwa o uzdrowienie i pojednanie, indywidualne błogosławieństwo relikwią Krwi Chrystusa. Koszt 80 zł od osoby. Bliższe informacje w zakrystii i u członków Stowarzyszenia. Zgłoszenia do 20 czerwca.