Informacje duszpasterskie

3 lipca 2022 r.

XIV Niedziela Zwykła


1. Klękamy dziś, w I niedzielę lipca przed Najświętszym Sakramentem, aby adorować naszego Zbawiciela, powierzać Bogu nowy miesiąc. Po maju dla Maryi i czerwcu dla Najświętszego Serca Jezusowego, lipiec jest poświęcony Najdroższej Krwi Jezusa. Gdy słońce praży intensywnym skwarem, w Boskiej Krwi jest cudowne źródło życia i nadziei wlewanej w dusze przez miłość Chrystusa. Zawierzamy nasze wspólne i osobiste sprawy, czas przygotowania do odpustu parafialnego ku czci Matki Bożej Szkaplerznej, który będzie w niedzielę 17 lipca. Modlimy się o błogosławieństwo, siły dla codziennej pracy, sprzyjającą pogodę w zbiorze owoców ziemi, o łaskę deszczu dla spragnionej ziemi, uchronienie od nieszczęść i kataklizmów, o pokój. Strażacy z Zakrzewa zapraszają dziś na obchody 100-lecia istnienia jednostki. O godz. 12.00 Msza św. w kościele w Zakrzewie, następnie część oficjalna i różne atrakcje przy remizie. Wieczorem w Archikatedrze Lubelskiej uroczystości odpustowe ku czci Najświętszej Maryi Panny Płaczącej w rocznicę Cudu Łez. O godz. 19.00 Msza św. pod przewodnictwem bpa Grzegorza Suchodolskiego z Siedlec i następnie procesja różańcowa.

2. Bóg zapłać parafiankom z Wólki Ponikiewskiej za posprzątanie kościoła. Wczoraj usłużyły Dorota i Natalka Łukasik oraz Monika Pecyna. Rodzina Łukasików przekazała 50 zł na kwiaty. Dziękujemy za przygotowanie stosownej dekoracji, której elementem jest Różaniec procesyjny ufundowany przez należących do Stowarzyszenia Krwi Chrystusa. Bóg zapłać. Bóg zapłać za ofiary na kościół, wspierające codzienne funkcjonowanie parafii, ostatnio m.in. bezimiennie 200 zł.

3. W tym tygodniu liturgiczne wspomnienia: – w środę 6 lipca bł. Marii Teresy Ledóchowskiej; – 7 lipca I czwartek miesiąca; do wspólnej modlitwy od godz. 7.15 zaprasza Stowarzyszenie Krwi Chrystusa; – w piątek 8 lipca św. Jana z Dukli.

4. Zmarł +Roman Porzuc, l. 75 z Targowiska. Pogrzeb planowany jest na wtorek 5 lipca o godz. 12.30. Rodzina zaprasza na modlitwę w jego intencji do kościoła dziś i jutro na godz. 18.00. Polecajmy zmarłego miłosiernemu Bogu: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie, a światłość wiekuista niechaj mu świeci!

5. Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.

6. Intencje Mszy świętych.

7. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.