Informacje duszpasterskie

26 czerwca 2022 r.

XIII Niedziela Zwykła


  • Łączymy się duchowo z uczestnikami Światowego Spotkania Rodzin, które odbywa się w Rzymie na zakończenie Roku Rodziny oraz z pielgrzymującymi na Jasną Górę i uroczystości odpustowe w Sanktuarium Najdroższej Krwi Chrystusa, którzy omadlają też nasze intencje.

  • Wraz z dziećmi i młodzieżą zakończyliśmy kolejny rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczęliśmy wakacje, dla wielu też czas wytężonej pracy. Niech te 2 miesiące nie będą czasem zapomnienia o sprawach Bożych. Pamiętajmy o bezpieczeństwie, o obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. – niezależnie od tego, w jakim miejscu spędzamy niedzielę. Przypominam również o właściwym stroju i zachowaniu – wyrażają one szacunek dla miejsca i wyznawanych wartości. Kościół jest miejscem szczególnym – w całym cywilizowanym świecie pielęgnuje się szacunek dla świątyni.

  • Serdeczne Bóg zapłać jeszcze raz parafianom z Kolonii Biskupie i innych miejscowości za przygotowanie kościoła, ołtarzy, procesji na Boże Ciało i Oktawę. Wczoraj usłużyła rodzina Kowalczyków: Agnieszka, Radosław i Natalka. Po 50 zł na kwiaty przekazali: Genowefa Bielak, Helena Mączka i rodzina Kowalczyków. Paniom Basi i Marzence dziękujemy za przywiezienie i ułożenie nowych kwiatów. Dziękuję za czynny udział, włączenie się w nabożeństwa i procesje. Pięknie i radośnie jest przeżywać uroczystości z takim gronem wiernych, również dzieci, całych rodzin. Bóg zapłać za ofiary na kościół, wspierające codzienne funkcjonowanie parafii, ostatnio m.in. bezimiennie 200 zł.

  • We wtorek 28 czerwca Wspomnienie św. Ireneusza męczennika.

  • W środę 29 czerwca liturgiczna Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Ofiary składane na tacę będą przeznaczone na potrzeby Stolicy Apostolskiej, tzw. Świętopietrze. Msza św. w Targowisku o godz. 8.00, w Tarnawce o godz. 11.30. Odpust w parafii Wysokie, a dzisiaj w parafii Chłaniów.

  • 1 lipca I piątek miesiąca. Msza św. w kaplicy w Tarnawce jak zwykle o godz. 15.30, w Targowisku o godz. 18.00. Wcześniej możliwość spowiedzi.

  • 2 lipca I sobota miesiąca. O godz. 7.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja z rozważaniem tajemnic Różańca zakończona Litanią Loretańską – w tym czasie możliwość spowiedzi, o godz. 8.00 Msza święta wynagradzająca.

  • Przyszła niedziela 3 lipca to I niedziela miesiąca, szczególna nasza łączność z należącymi do Kół Żywego Różańca. Między Mszami adoracja Najświętszego Sakramentu. Ksiądz Arcybiskup Stanisław zaprasza do Lublina na doroczny odpust Matki Bożej Katedralnej połączony z procesja różańcową w rocznicę Cudu Łez Matki Bożej, z podziękowaniem za 25-letnią posługę dotychczasowego proboszcza ks. prałata Adama Lewandowskiego i powitaniem nowego, też nam znanego ks. Krzysztofa Kwiatkowskiego.

  • 44. Lubelska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę po pandemii wraca do tradycyjnej formy pielgrzymowania i wyruszy w tym roku 3 sierpnia. Zapisy w parafiach trwają do 25 lipca. Zachęcamy tych, którzy nie mogą osobiście pielgrzymować do składania intencji w funduszu „Idę z Tobą”. Szczegóły na stronie www.pielgrzymka.lublin.pl.

  • Polecam gazety katolickie: Niedzielę, Gościa Niedzielnego i Małego Gościa Niedzielnego.