Informacje duszpasterskie

30 października 2022 r.

Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła


 1. W dzisiejszą Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła dziękujemy Bogu za to miejsce, za naszą świątynię, w której od wieków ludzie doświadczają Bożych łask. Dziękujemy za żywą wspólnotę wiary, którą tworzymy i o którą trzeba nam się wciąż troszczyć.

 2. Wielkie dzięki za prace, których wiele wykonano w minionym tygodniu.

 3. Liście przy cmentarzu uprzątnęli: Joanna i Andrzej Mataczowie, Maria Matacz, Alina Matacz i Robert Kwiecień.

 4. W piątek duże grono parafian zaangażowało się w uprzątnięcie liści przy kościele, plebanii i w ogrodzie: Gabriel i Krzysztof Tuchman, Elżbieta i Wiesław Szydłowscy, Piotr Pecyna, którzy użyczyli też większego sprzętu, Jerzy Fiut, Andrzej Ładziak, Ryszard Tomaszek, Tadeusz Wójtowicz, Monika i Sylwester Głąbowie, Maria Sosnówka, Grażyna Szafraniec, Anna Skiba, Aleksandra Kostrzewska, Zofia Zdybel, Krystyna Rubaj, Barbara Fiut, Maria Szydłowska, Kazimiera Bieńko i Henryka Szczuka.

 5. Dziękuję Andrzejowi Mataczowi za czuwanie nad porządkiem na cmentarzu, Dariuszowi Mataczowi i Bogdanowi Przekazie za załadunek do wywozu szkła i plastiku. Dziękujemy też uczniom Szkoły Podstawowej w Zakrzewie za porządkowanie grobów.

 6. Wszyscy starajmy się o ład i porządek, segregujmy, składajmy we właściwe miejsca, a najlepiej zabierajmy ze sobą zużyte już dekoracje, bo niepotrzebnie zbierają się tony wymieszanych śmieci, za których odbiór trzeba słono płacić.

 7. Z inicjatywy radnych dzisiaj i jutro odbywa się przy cmentarzu zbiórka na wywóz śmieci z myślą zwłaszcza o odwiedzających nasz cmentarz przyjezdnych. We wtorek 1 listopada zbiórkę przy cmentarzu przeprowadzą uczennice klas mundurowych na utrzymanie miejsc pamięci żołnierzy niezłomnych.

 8. Bóg zapłać kolejnym parafianom z Targowiska za wczorajsze posprzątanie kościoła. Usłużyli: Halina i Edward Gdańscy oraz Lenka i Monika Mazurek, którzy przekazali po 50 zł. 50 zł na kwiaty dołożyła Krystyna Tuchman.

 9. Na parafię 200 zł przekazali Ewelina i Krzysztof Jaślikowscy, 100 zł Henryka i Bogdan Łagodowie.

 10. Kończą się tegoroczne nabożeństwa różańcowe. Najpilniejsi w tym roku to: Magda Kostrzewska i Paulinka Rubaj, Kacper Rubaj, Piotrek Kostrzewski i Arek Baran, którym dziękuję też za służbę przy nabożeństwach; Dominika Głąb, Olek Drozd i Julka Wereska oraz grono młodych przygotowujących się do sakramentu bierzmowania. Gratulacje i podziękowania! Dla najgorliwszych będą nagrody.

 11. We wtorek 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. w kaplicy w Tarnawce o godz. 8.00, w kościele w Targowisku o godz. 10.00 i 12.00, po której procesja na cmentarz i modlitwa za zmarłych. Obowiązuje nas w tym dniu uczestnictwo we Mszy św., a nie tylko nawiedzenie cmentarza. Wierni, którzy w dniach 1-8 listopada pobożnie nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą uzyskać i ofiarować za nich odpust zupełny.

 12. W Dzień Zaduszny, w środę 2 listopada Msza św. w kaplicy w Tarnawce o godz. 8.00, w kościele w Targowisku o godz. 10.00, po której procesja żałobna wokół kościoła.

 13. W tym tygodniu 3 listopada I czwartek miesiąca – od godz. 7.15 modlitwa ze Stowarzyszeniem Krwi Chrystusa, 4 listopada I piątek, 5 listopada I sobota – nabożeństwo od godz. 7.15.

 14. Jak zwykle zachęcam do czytania prasy katolickiej, są kolejne numery Niedzieli, Gościa Niedzielnego i Mały Gość Niedzielny. W zakrystii kalendarze maryjne na 2023 rok.

 15. Dekret Metropolity Lubelskiego zarządzający wybory do parafialnych rad duszpasterskich [LINK].

 16. Intencje Mszy świętych [LINK].

 17. Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.

 18. W kolejne dni będziemy się spotykać z mieszkańcami poszczególnych wiosek na Mszy św. i Różańcu za bliskich zmarłych:

 • Czwartek 3 listopada godz. 8.30 – Targowisko

 • Sobota 5 listopada godz. 9.00 – Biskupie

 • Poniedziałek 7 listopada godz. 8.30 – Wólka Ponikiewska

 • Wtorek 8 listopada godz. 8.30 – Kolonia Biskupie, Kolonia Targowisko i Kolonia Zakrzew.

 • W niedzielę 6 listopada po Mszy św. o godz. 10.00 modlitwa wypominkowa rodzin dzieci przygotowujących się do I Komunii świętej.

  Kartki wypominkowe są wyłożone na ławkach przy wejściu do kościoła. Proszę wypełniać czytelnie, imiona podawać najlepiej w 1. przypadku i przekazywać z zaznaczeniem na karcie, z jakiej miejscowości.