Informacje duszpasterskie

27 listopada 2022 r.

I Niedziela Adwentu


 • Okres Adwentu, który rozpoczynamy ma podwójny charakter: jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego, podczas której czcimy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi; jest też czasem, w którym nasza uwaga zostaje skierowana na oczekiwanie powtórnego przyjścia Chrystusa przy końcu dziejów. Przeżywamy święte i radosne oczekiwanie w tak potrzebnym nam wszystkim wyciszeniu.

 • Rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje, które prowadzi ks. Tomasz Fidecki – proboszcz parafii w Klesztowie. Porządek rekolekcji podany na dolnej części ogłoszenia. Zaprośmy bliskich i znajomych, abyśmy jak najliczniej i owocnie skorzystali z danego nam czasu łaski. Taca z wtorku do dyspozycji naszego rekolekcjonisty, również jako wynagrodzenie za jego posługę.

 • Bóg zapłać za posprzątanie kościoła na dzisiejszą niedzielę. Usłużyli wczoraj: Henryka i Agnieszka Gąbka oraz Elżbieta i Krzysztof Chałabisowie, którzy przekazali po 50 zł na materiały dekoracyjne, 50 zł do kwiatów dołożyła Stanisława Chałabis. P. Basi Baran dziękujemy za przygotowanie wymownej adwentowej dekoracji, p. Eli i Wiesławowi Szydłowskim za odświeżenie obrusów i stałą troskę o kościół. Bóg zapłać za ofiary na kościół. Ostatnio 200 zł przekazał Michał Szopa z Zakrzewa.

 • W środę 30 listopada liturgiczne święto św. Andrzeja Apostoła

 • W sobotę 3 grudnia wspomnienie św. Franciszka Ksawerego

 • W niedzielę 4 grudnia św. Barbary.

 • W tym tygodniu I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.

 • W czwartek do wspólnej modlitwy od godz. 7.15 zaprasza Stowarzyszenie Krwi Chrystusa.

 • W piątek Msza św. w kaplicy w Tarnawce o godz. 15.30, w kościele w Targowisku o godz. 17.00.

 • W sobotę nabożeństwo I- sobotnie od godz. 7.15, o godz. 8.00 Msza św. W Adwencie zachowujemy piękną tradycję Mszy św. wotywnej o Matce Bożej zwanej Roratami. W Tarnawce taka Msza będzie w środy o godz. 7.00, w Targowisku w soboty. Zachęcam do udziału w tych Mszach dorosłych, młodzież i dzieci, również z lampionami.

 • Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 dzieci przygotowujące się do I Komunii św. otrzymają medaliki Niepokalanej.

 • Dziś na Mszy św. o godz. 8.00 poświęciliśmy opłatek – chleb, którym w zgodzie i z życzliwością będziemy się dzielić w czasie wieczerzy wigilijnej. Proszę radnych z poszczególnych wiosek o pobranie opłatka i przekazanie dla rodzin naszej parafii i bliskich. Przyjęcie poświęconego opłatka jest znakiem chrześcijańskiej wspólnoty i przyjęcia Chrystusa do domu. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczymy na spłatę wykonanej i działającej już instalacji fotowoltaicznej, która pozwala obniżyć koszty zużywanej zwłaszcza przy ogrzewaniu kościoła energii.

 • W zakrystii są do nabycia wigilijne świece Caritas, przy wejściu do kościoła katolickie pisma: Niedziela, Gość Niedzielny oraz Mały Gość Niedzielny.

 • W piątek 25 listopada odbył się pogrzeb pochodzącej z Tarnawki +Marii Zalewskiej, l. 89. Módlmy się o jej zbawienie: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj jej świeci!

 • Czekają jeszcze na chętnych miejsca w autokarze na wyjazd do Torunia w sobotę 3 grudnia br. na spotkanie Rodziny Radia Maryja z okazji kolejnej rocznicy jego powstania. Koszt 80 zł.

 • W przyszłą niedzielę 4 grudnia wybierzemy Parafialną Radę Duszpasterską na lata 2022-2027. Lista kandydatów jest wywieszona w gablocie ogłoszeń przed kościołem i w kruchcie kościoła. Znaleźli się na niej w większości dotychczasowi radni oraz ci, którzy zostali ostatnio zgłoszeni. Głosowanie odbędzie się po Mszach świętych. Każdy dorosły parafianin ma prawo głosować na dwie osoby – najlepiej ze swojej, ale może też z innej miejscowości. Kartkę z nazwiskami kandydatów można przygotować w domu lub wypełnić na miejscu i wrzucić do urny przy wyjściu z kościoła. Wyniki wyborów zostaną ogłoszone 11 grudnia.

 • Intencje Mszy świętych [LINK].

 • Powierzajmy się opiece św. Michała Archanioła.


Porządek rekolekcji adwentowych 2022 w Parafii św. Tomasza Becketa w Targowisku Prowadzi ks. Tomasz Fidecki – proboszcz Parafii Wniebowzięcia NMP w Klesztowie


Niedziela 27 listopada

8.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku

10.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku

11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kaplicy w Tarnawce


Poniedziałek 28 listopada

10.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku

11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kaplicy w Tarnawce

16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku


Wtorek 29 listopada

Dzień spowiedzi od 9.30 spowiedź w kościele w Targowisku

10.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku

od 11.10 spowiedź w kaplicy w Tarnawce

11.30 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kaplicy w Tarnawce

od 15.30 spowiedź w kościele w Targowisku

16.00 Msza św. z nauką rekolekcyjną w kościele w Targowisku